2011 Birželio 29

Siūlo kelti atlyginimus apygardų prokuratūrų vadovams

veidas.lt

BFL

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas Stasys Šedbaras siūlo vykdant prokuratūros sistemos reformą didinti atlyginimus apygardų prokuratūrų vadovams.

Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotos tai numatančios Valstybės politikų ir pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pataisos.

S. Šedbaro teigimu, pataisos reikalingos, nes smarkiai skiriasi vienodas ar beveik tas pačias funkcijas vykdančių prokurorų atlyginimai, o jas priėmus prokurorų pareiginių algų koeficientų atotrūkis būtų sumažintas.

“Prokurorai nemotyvuojami, kyla abejonių dėl teisingo apmokėjimo už darbą ir asmenų lygybės prieš įstatymą principų įgyvendinimo”, – rašoma pataisos aiškinamajame rašte.

Projektu siekiama apygardų vyriausiojo prokuroro ir jo pavaduotojo atlyginimus prilyginti Generalinės prokuratūros departamento vyriausiojo prokuroro ir jo pavaduotojo atlyginimams, o esamas apylinkių prokuratūras skirstyti į dvi grupes, atlyginimus nustatant ne teritoriniu principu, o pagal prokuratūros dydį.

Apygardos vyriausiojo prokuroro pareiginį koeficientą, kurį dauginant iš pareiginės algos bazinio dydžio skaičiuojamas atlyginimas, šiuo metu siūloma padidinti nuo 10,92 iki 11,97. t.y. nuo 4914 iki 5386 litų neatskaičius mokesčių. O nuo 2012 metų atlyginimus apygardų prokuratūrų vadovams siūloma didinti iki 6615 litų.

Apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojo atlyginimas priėmus pataisas augtų nuo 10,1 iki 11,64, tai yra nuo 4545 iki 5238 litų, o nuo kitų metų – iki 6435 litų.

Seimas šiuo metu svarsto įstatymų projektus, kuriais reformuojama prokuratūros sistema. Numatyta, kad prokuratūros sistema Lietuvoje iš trijų pakopų taps dvipakope, ją sudarys Generalinė prokuratūra ir teritorinės – apygardų prokuratūros. Taip pat numatyta, kad šiuo metu veikianti 51 apylinkės prokuratūra taps penkių apygardos prokuratūrų padaliniu.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...