2011 Rugpjūčio 22

Šilumos skaitiklių patikra neprivaloma?

veidas.lt

Priminsime, kad atlikti maždaug 200 Lt kainuojančią butuose (patalpose) įrengtų centrinio šildymo šilumos skaitiklių metrologinę patikrą reikalauja “Vilniaus energija”, o jos neatlikus grasina, kad už buto šildymą gyventojai mokės ne pagal skaitiklių parodymus, bet pagal būsto plotą.
“Gyventojai skambina, klausia, ką daryti. Jei teisės aktai nereikalauja iš gyventojų atlikti metrologinės skaitliukų patikros, tai nežinau, kodėl jie tai turėtų daryti. Man nesuprantama “Vilniaus energijos” pozicija, jie anksčiau to nereikalavo”, – stebėjosi Lietuvos metrologijos inspekcijos direktorius Algirdas Skripėta.
Anot jo, buitiniai šilumos skaitikliai – paskirstomieji prietaisai, o tikrinti privaloma tik atsiskaitomuosius prietaisus. Pagal teisės aktus tokiais yra laikomi įvadiniai šilumos punkte esantys apskaitos prietaisai, pagal kurių parodymus namo gyventojams skaičiuojama kaina už šilumą. Beje, gyventojai leisti pinigų skaitiklių patikrai neprivalo jokiu atveju, nes atskaitomųjų skaitiklių priežiūra – šilumos tiekėjo atsakomybė. A.Skripėta pabrėžė, kad nesuderinusi su gyventojais ir Valstybine kainų ir energetikos komisija “Vilniaus energija” negalės vienašališkai nuspręsti skaitiklių nepasitikrinusiems gyventojams kainą už buto šildymą skaičiuoti pagal plotą.
Tuo tarpu “Vilniaus energija” šiuo metu aiškinasi įstatymų reikalavimus ir kol kas nekomentuoja, ar nutrauks reikalavimą atlikti patikrą. “Šiuo metu aiškinamės, kokia valstybės pozicija, nes yra keletas pozicijų –  tarp jų ir Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos. Elgsimės, kaip nurodyta, kad nepapultume į situaciją, kai vienas reikalavimas gali prieštarauti kitam”, – “Veidui” sakė “Vilniaus energijos” atstovas Nerijus Mikalajūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. hmmm hmmm rašo:

  tas pats su Litesko reikalavimais Palangoje

 2. Vitalis Vitalis rašo:

  Ukio ministerija labai sujauke situacija .manau tuose namuose kur buvo silumos skaitikliai tai ir turi buti keiciami ir tikrinami priverstinai. kaip galima nusisneket jog nereikia patikros..juk kiekvienas prietaisas su
  laiku genda ir daro paklaidas tas liecia ir silumos skaitiklius.
  pvz.skaitliukas veike ir vidury ziemos uzgeso..nesaziningas gyventojas ir
  toliau deklaruoja, gerokai mazesni nei suvartoja paprastai silumos kieki o
  pavasariop pasako ,,mano skaitiklis sugedo..kas apmokejo jo sildyma ?
  paprastai skaitikliu atsisako tie butai kuriu kbatura didele nes plotas
  mazas o silumos vartoja daug t.y.uz jy sumoka kaimynai nes jie taupo ir tt.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...