2012 Spalio 04

Šiemet suderinta 3 kartus daugiau renovacijos investicinių projektų

veidas.lt


Daugiabučių renovacijos tempai Lietuvoje įgauna pagreitį. Šių metų trečiąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, daugiabučių namų atnaujinimo programoje apsisprendė dalyvauti 2,2 daugiau bendrijų, suderinta daugiau kaip tris kartus daugiau investicinių projektų, vykdoma trigubai daugiau rangos konkursų. Renovacijos lyderiais šiais metais tapo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos bei Alytaus regionai.

Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA) trečio ketvirčio duomenimis, 2011 m. atnaujinimo programoje dalyvavo ir investicijų planus rengė 128 daugiabučių namų bendrijos, o šiemet jų skaičius šoktelėjo iki 300. Daugiau nei pusė bendrijų investicinių planų buvo suderinti, tuo tarpu pernai per tris ketvirčius tokių planų suderinta tik 56. Daugiau nei trečdalis (110) paraiškas pateikusių bendrijų jau vykdo rangos konkursus, kai praėjusiais metais rangos konkursus skelbė apie dešimtadalis programos dalyvių.

Anot Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros direktoriaus Valentino Petkūno, iki šiol renovacijos programoje dalyvavo beveik pusė tūkstančio namų, o iš gerokai aktyviau nei pernai vykstančių paruošiamųjų darbų matyti, jog atnaujinimo programos tempai ateityje tik spartės.

„Finansinio mechanizmo „Jessica“ programa, leidžianti gyventojams pigiau atnaujinti daugiabučius, įsisiūbuoja. Apie tai liudija ne tik didėjantys paraiškų kiekiai, bet ir bendrijų, kitų valdytojų bei pavienių gyventojų aktyvumas seminaruose, kuriuos rengiame įvairiuose šalies miestuose“, – pasakojo V. Petkūnas.

Iš jau apsisprendusių dalyvauti daugiabučių atnaujinimo programoje gausumu išsiskiria Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionai, spalio 1 d. duomenimis, atitinkamai pateikę 68, 55 ir 44 paraiškas. Lyderius sparčiai vejasi Alytaus regionas, kuriame renovuoti daugiabučius pasiryžo 25 bendrijos. Anksčiau lyderiu buvęs ir pagal senąją programą net 151 daugiabutį atnaujinęs Panevėžys šiemet apsukas sumažino – čia renovacijai apsisprendė 27 daugiabučiai.

V. Petkūno nuomone, gyventojų pasiryžimą paversti savo būstus ekonomiškesniais padidino ir renovacijos proceso patobulinimai.

„Tokie gyventojams palankūs niuansai kaip renovavimo iniciatyvos ir organizavimo teisės suteikimas savivaldybės įsteigtoms administravimo įmonėms, kurios gali imti paskolas savo vardu, jau užtikrinta galimybė vykdyti renovaciją etapais, sudarytos visos galimybės lengvatiniams kreditams gauti ir šimtaprocentinis visų išlaidų padengimas socialiai remtiniems gyventojams turėtų renovacijos procesus dar labiau paspartinti“, – teigia BUPA direktorius.

Planuojama, kad iki 2013 m. pagal „Jessica“ finansinį modelį bus finansuojami apie 500 daugiabučių atnaujinimo darbai. Tam būtų panaudota 400-450 mln. litų programos lėšų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...