2011 Sausio 17

Geopolitika

Siejame save su Europos Šiaurės regionu

veidas.lt

Lietuva sieja save su sėkmingu Europos Šiaurės regionu, pirmadienį pareiškė Lietuvos premjeras Andrius Kubilius, komentuodamas šią savaitę vyksiantį Šiaurės ir Baltijos šalių bei Jungtinės Karalystės premjerų susitikimą Londone.

“Siejam save su Europos Šiaurės regionu. Esam žymiai labiau orientuoti į aukštųjų technologijų paslaugų ekonomiką – tai arčiau skandinaviško modelio, todėl ši konvergencijos kryptis mums visiškai tinka”, – pranešime spaudai sakė A.Kubilius.

Ministras pirmininkas pirmadienį artėjantį susitikimą aptarė su Didžiosios Britanijos ambasadoriumi Simonu J. Buttu (Simonu Batu).

Po susitikimo išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad renginyje išskirtinis dėmesys bus skiriamas diskusijoms apie inovacijų politiką, verslo visuomenei idėjas, kūrybiškumą, kitus netradicinius būdus, siekiant išlaikyti ir tobulinti viešųjų finansų tvarumą bei stiprinti viešąją gerovę.

“Gal taip britai sprendžia savo vidines problemas, bet pozicionuojasi įdomiai: žemyninė Europa su dabartinėmis Pietų Europos problemomis (dabar ir Airija) – viena Europa, kita – sėkminga Šiaurės ir Baltijos šalių Europa, gerai susitvarkiusi su krize, o Baltijos valstybės – įveikusios ypač gilią krizę”, – teigė A.Kubilius.

“Demonstruojam Europai ir pasauliui dinaminę lyderystę. Ne tik patys matome savas konvergencijos kryptis, bet ir britai panašiai mus mato”, – pridūrė Lietuvos vyriausybės vadovas.

Devynių Šiaurės ir Baltijos šalių premjerų susitikimas Londone planuojamas trečiadienį ir ketvirtadienį. Premjero delegacijoje bus ir Lietuvos verslo atstovų – bendrovės “Omnitel” prezidentas Antanas Zabulis, UAB “Gaumina” direktorius Darius Bagdžiūnas, asociacijos “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė, kompanijos “Getjar Baltic” vadovas Ilja Laurs, “Baltijos aplinkos forumo” direktorius Žymantas Morkvėnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. milda milda rašo:

    “ivonacijas”))) cia, LT jei turi inovativiu ideju tu gausi suda pagalbos, o jei planuoji pastatyti koki suda is plytu, tai ok, bankai “pades” nes pagal sios salies tradicijas, nekilnuojamas slmstas laikomas ir inovacija ir investicija)) nes taip pasake bankai))


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...