2012 Sausio 24

Audrius Bačiulis

Sic transit gloria Zuokensis

veidas.lt

Vilniaus merui Artūrui Zuokui, ko gera, nebeverta vargintis, plėtojant savo partijos TAIP tinklą kituose Lietuvos miestuose ir švaistant pinigus pasirengimui Seimo rinkimams. Nors šildymo sezonas Vilniuje dar tik įpusėjo, tikimybė, kad A.Zuoko rinkėjai Vilniuje pakartos savo pernykštį pasirinkimą, padarytą per savivaldybių tarybų rinkimus, ir vėl skirs balsus mero partijai, spėriai artėja prie nulio. To paties žymens link krypsta ir visa Vilnius mero politinė karjera.
Pernai balandį, po aistringų kovų A.Zuokui vėl išsikovojus sostinės vadovo postą, teigiamai vertindamas šį įvykį rašiau: „A.Zuokas dabar gavo galimybę darbais reabilituotis ir visos visuomenės, ne tik savų rinkėjų, akyse susigrąžinti gero politiko reputaciją. Jeigu jam nepavyks ir per trečiąją kadenciją sostinės vadovo poste jis susimaus lygiai taip pat, kaip susimovė Seime, galės daugiau nebesikankinti politikoje ir grįžti į verslą.“
Devyni mėnesiai nepraėjo, o A.Zuoko reputaciją tiek apkritai vilniečių, tiek, kas politikui svarbiausia, jo rinkėjų akyse išgelbėti galėtų nebent nuo Vilniaus arkikatedros stogo prabilusios šventųjų statulos. Ir tai dar klausimas, ar gruodžio mėnesio sąskaitų už šildymą priblokšti vilniečiai jomis patikėtų, – taigi marmurinei statulai šaltis nekenkia, vadinasi, ir objektyviai vertinti miesto savivaldybės darbo jos nepajėgtų.
„Vilniaus energijos“ išrašytų sąskaitų sumos daugumą atidavusiųjų savo balsus už A.Zuoką (daugiausia jaunesnius, aukštesnio išsilavinimo, labiau pasiturinčius vilniečius, sugebančius spręsti vadovaujantis savo galva, o ne žiniasklaidos brukamomis klišėmis) labiausiai nustebino todėl, kad dar rudens pradžioje vyravo įsitikinimas – šį, priešrinkiminį, šildymo sezoną savivaldybių politikai paskutines kelnes nusimaus, bet neleis kelti kainų, antraip rudenį rinkėjai išrašys tokias sąskaitas, kad maža nepasirodys.
Tą patį teko girdėti ir iš kelių Seimo narių rugsėjo pradžioje, kilus skandaliukui dėl prezidentės siūlomų Šilumos įstatymo pataisų, turėjusių sumažinti šildymo sąnaudas bent jau didmiesčiuose. „Net Zuokas neleis „Rubiconui“ šito daryti, jis juk ne savižudis“, – naiviai manė vienas Vilniaus mero asmeniškai nekenčiantis konservatorius.
Apsiriko – A.Zuokas ėmė ir atliko viešą politinį charakirį šilumos skaitikliu, o dabar ICOR besivadinančio buvusio „Rubicono“ vadai jam asistavo. A.Zuoko elgesys, atvirai stojant vilniečius niekine ir tik juoką keliančia reklama „mes visi kaimynai“ maitinančios „Vilniaus energijos“ pusėn, buvo toks nerealus ir toks netikėtas, kad iš karto pagimdė krūvą įvairiausių sąmokslo teorijų.
Bene tikroviškiausiai skamba ta, jog A.Zuokas tikėjosi, kad sumokėję kosmines sąskaitas už lapkritį ir gruodį vilniečiai pasijus lengviau, jeigu nuo sausio ar vasario jos sumažėsiančios atšaukus „Imbraso mokestį“. O nuopelnus už rinkimų kampanijos metu žadėtą šildymo kainos sumažėjimą 18 proc. prisiimsiąs A.Zuokas. Na, o jam palanki žiniasklaida visą kaltę už išaugusias sąskaitas suvers konservatoriams ir jų energetikos ministrui Arvydui Sekmokui, kuris esą erzina „Gazpromą“, tai šis ir keliąs dujų kainas. Ta žiniasklaida, kuri neremia A.Zuoko, palaikysianti neutralitetą mainais į „Vilniaus energijos“ reklamos užsakymus.
Jeigu iš tiesų taip planuota, tenka pripažinti, kad ir pats A.Zuokas, ir jo „piarščikai“ visiškai prarado tikrovės jausmą. Mat įrodinėti, kad „Vilniaus energijos“ vadukai ir juos ginantis meras, kalbėdami apie šildymo kainų šuolį, sako tiesą, jiems teko ne apskritai vilniečiams, o A.Zuoko rinkėjams, kurie, kaip minėjome, patys sugeba susirinkti duomenis ir padaryti išvadas. Ne A.Zuoko naudai. Dar svarbiau, kad (dabar jau buvę) A.Zuoko rinkėjai nėra pasyvūs žiniasklaidos vartotojai, bet patys kuria informacinį lauką naudodamiesi savo tinklaraščiais ir socialiniais tinklais. Iš kurių paskui ta pati žiniasklaida semiasi informacijos, ko klausti mero ir apie ką klausti.
Kai doroti A.Zuoką ir „Vilniaus energiją“ ėmėsi tokios lietuviškos blogosferos legendos, kaip „Commonsensas“, „Rokiškis“, „Skirtumas“, kai dujų kainų įtaką šilumai ėmė komentuoti šios srities profesionalas „Nemunas“, o „Facebooke“ stichiškai susiformavo grupė „Vilniaus energija“ užkniso juodai“, kurios autorius netrukus ėmė kalbinti televizija, sostinės mero „piarščikams“ teliko eiti gerti kavos, nes jų pastangos jau nieko nebekeičia.
Ką tai reiškia A.Zuoko ir jo partijos ateičiai? 2008-aisiais 5 proc. minimumas, reikalingas tuomet A.Zuoko vadovautai Liberalų ir centro sąjungai patekti į Seimą, buvo 66 tūkst. balsų. Iš jų 24 tūkst. sunešė vilniečiai. Pernai per savivaldybių rinkimus A.Zuokas Vilniuje gavo 34 proc. balsų. Kadangi per praėjusius trejus metus jis sugebėjo prarasti partiją, trūkstamus iki 5 proc. barjero 30–35 tūkst. balsų (vargu ar šiemet reikės mažiau nei 2008-aisiais) jam reikėtų susirinkti per visą Lietuvą, o tai netgi šiltnamio sąlygomis ne juokų darbas. Juk dabar Kaune ar Klaipėdoje (kartu paėmus liberalams duodančiuose apie 30 tūkst. balsų) A.Zuoko oponentams pakaks užklijuoti ant jo reklamos tipiškos vilniečio sąskaitos už šildymą kopiją. Rafinuoti sadistai galės šalia dar priklijuoti nuo savivaldybių rinkimų užsilikusią A.Zuoko skrajutę su pažadu sumažinti šildymo kainą 18 proc. To pakaks, ypač kad Vilniuje A.Zuokas būtųjų 34 tūkst. balsų tikrai nebegaus.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentarai (7)

 1. icor icor rašo:

  čia skaitykite kubiliaus piarščiko svajones…

 2. laisvė laisvė rašo:

  zzzzzuokė ant pavadėlio, bet Bačiulis teisus.

 3. suomis suomis rašo:

  Tik, amnezija sergantys, daunai balsuoja už Zuoką.
  : DDDDDDDDDDDDDDD

 4. šiaip šiaip rašo:

  su daug kuo sutinku, išskyrus šilumos kainos padidėjimo priežastis. Bet tai esmės nekeičia – Zuokas prarado realybės pojūtį ir piariškai jį konservai patrolino visiškai. Užtai jam ir vieta politikos užkampyje. O gaila, visgi nekvailas bachūras buvo.

 5. Dz Dz rašo:

  Abonentas+šūdlenkiai=šilumos kaina Vilniuje

  Gero savaitgalio “politikos apžvalginikams”- jei dar neįžvelgiat, jei ką…

 6. Hmm Hmm rašo:

  Kad labai vienašališkas straipsnis ir be argumentų. Dėl Vilniaus energijos, tai matosi plika akim JE meilė dabartinei koalicijai ir nemeilė kitiems. Štai Vilniaus savivaldybė išnuomojo šilumos tinklus Dalkijai jau senokai. Jie už savo pinigus pakeitė senus šilumos punktus į naujus. Tskant -investavo. Dabar, JE prastūmus projektą dėl stebuklingo ,,liberalizavimo”, kuris ir atpigins šilumos kainą – Vilniaus energija paprašo susimokėti už investicijas:)). Tskant atsakomoji reakcija. O delfyje vakar šalia vienas kito du Udrėno, JE patarėjo pareiškimai. Vienas, kad biokuro katilinė Vilniuj negerai, nes reikės per kainą padengti investicijas, o kitas – kad Sekmoko VAE, kurios investicijas irgi reikės padengti gyventojams – tai gerai:)). Pasirodo priklauso nuo žmogaus, kuris teikia, o ne nuo objektyvių parametrų. Moteriška logika, nieko nepadarysi. Ne logika, o emocijos.

 7. atsakykime sau atsakykime sau rašo:

  Brangūs skaitytojai,

  atsakykime sąžiningai: kokio dvasinio ar intelektualinio peno mums suteikė Bačiulio-and-bičiulių kurpiamas “gyvenimo veidrodis”?

  Ką vertingo gavot šiuose puslapiuose be operatyvios lenkiškojo liumpenimperializmo sklaidos, “Veido” žvaliai vykdytos net tokiomis sąlygomis, kai Žopa/Šplita 2011-ųjų vasarą forsavo tarptautinę dezinformacijos kampaniją prieš Tėvynę?

  Ką vertingo jūs sužinojot apie Lietuvos ūkio padėtį be “Snoro” šaraškės aukštinimo ir auksinio “Veido” reitingo, kasmet su fanfaromis dovanojamo Antonovo-Baranausko panamai?

  Ką naujo jūs sužinojote, jei neskaitysim “insaideriškų” Šindeikio pranašyčių apie šiurpią Skandinavų bankų grėsmę Lietuvos smegenų laisvei? Ką vertingo parašė Šindeikis be Valaktos budynių “v bojevom postu” pašlovinimo; be baisaus lietuvaičių suokalbio prieš Europos žemės priklius atskleidimo? Ką vertinga parašė?

  Gal jūsų smegenis pasotino Bačiulo profesinio cecho “duona kasdieninė” – PR’o kovų ir pletkų referavimas, “elito” kataklizmų katalogizavimas ir korporacinių perturbacijų plunksnagraužiavimas ?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...