2010 Lapkričio 23

Spaudos aktualija

“Siauruko” veikloje aptikta daug pažeidimų

veidas.lt

Susisiekimo ministerija, atlikusi auditą Aukštaitijos siaurojo geležinkelio įstaigoje, nustatė daug pažeidimų, dėl kurių ši įstaiga negavo dalies pajamų.

Artimiausiu metu dalininkai spręs, kokią nuobaudą skirti direktoriui, praneša LTV naujienų laida “Šiandien”.

“Siauruko” saugos komisija nustatė, kad kai kuriais ruožais važiuoti pavojinga, tačiau, anot jos atstovų, direktoriui Gintarui Kerbedžiui tai nerūpi.

“Direktoriui mes sakydavome, kad reikia nuolat medžiagų, pinigų ir žmonių, kurie dirbtų ant kelio, bet nesulaukėm papildomai jokių žmonių ar medžiagų:, – teigia kelio meistras Arvydas Ucinavičius.

Pasak darbuotojų, direktoriui labiau rūpi užsakomieji “siauruko” reisai ir pramoginės kelionės. Įtarę, kad surinkti pinigai galbūt keliauja į direktoriaus ir buvusios brolio žmonos kišenes, darbuotojai dėl šių ir kitų tariamų pažeidimų kreipėsi į Susisiekimo ministeriją, prašydami atlikti auditą.

“Geležinkeliečiai juk mato, kiek išvažiuoja vagonų, žino, kiek įstaiga gauna pajamų. Visiems kilo labai daug klausimų: o kurgi kitos pajamos, kurios turėjo įplaukti į įstaigą, bet jų nėra? Priima savo gimines į darbą, apmoka jų visas išlaidas”, – sako viešosios įstaigos “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Kvedaras.

Direktoriaus tarnybinis automobilis šeštadienio rytą užfiksuotas jo nuosavame kieme. Pasak darbuotojų, taip būna dažnai – per mėnesį viršininko automobilis esą sunaudoja 25 procentus viso įstaigos kuro.

“Visą laiką automobilis stovi pas jį, jo namuose, o jis tik atvažiuoja į darbą, išvažiuoja iš darbo. Kartais vakare liepia užpilti automobilį ir išvažiuoja nežinoma kryptimi”, – pasakojo dirbtuvių vedėjas Antanas Gustaitis.

“Aš grįžtu kartais iš tokių renginių vidurnaktį, kitą dieną man reikia anksti išvažiuoti, todėl kartais jis būdavo paliktas ir kieme”, – aiškino “Aukštaitijos siaurojo geležinkelio” direktorius G.Kerbedis.

Auditas nustatė, kad įstaigoje nepatvirtinta tarnybinio automobilio naudojimo tvarka, nesutvarkyti dokumentai, be dalininkų sutikimo nustatomos bilietų kainos, siųsta daugiau ir ne tos klasės vagonų negu užsakydavo klientas, tad dėl to įstaiga negavo dalies pajamų, be pateisinamų dokumentų renginių organizatorei išmokėta per 16 tūkstančių litų.

“Kai mes skaitome tik vieną dalį, kad ten brolio žmona ar ten buvusi brolio žmona įdarbinta, atrodo nelaibai skaniai. Tačiau, kita vertus, matome bendrą įmonės finansinę būklę. Vistik ji neuždirba kažkokių ypatingų pinigų iš pakankamai sezoninio ar turistinio pobūdžio kelionių organizavimo. Tikrai sieksime užtikrinti geresnį finansavimą ir reikalausime kur kas geresnės tvarkos negu dabar nustatė auditas”, – tikino susisiekimo viceministras Arūnas Štaras.

“Siauruko” vadovas tvirtina esantis pasirengęs taisyti padarytas klaidas: “Siaurasis geležinkelis dėl savo veiklos tapo žinomas ir populiarus. Jeigu mes padarėme klaidų, mes jas ištaisysime”.

Pagrindinė siaurojo geležinkelio dalininkė – Anykščių savivaldybė.

“Dalininkų susirinkime būtų galima išanalizuoti visus dokumentus ir tada faktiškai spręsti, ar direktorius gali eit pareigas, ar negali, ar galima apsiriboti kažkokia nuobauda”, – kalbėjo Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.

Siaurojo geležinkelio veikla bus svarstoma bendrame Susisiekimo ministerijos ir Anykščių savivaldybės susirinkime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. lietuvaitis lietuvaitis rašo:

  “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” pavaduotojau Ž.Kvedarai, ar pas jus viskas gerai, …..tai kiek pinigų kaulijote iš tam tikrų asmenų??? …………………ar STT apie tai žino ??? … ..kaip negražu
  p.Ž.Kvedarai!!! Ir jūs dar po to ką padarėte pakėlėte triukšmą!!!

 2. Tikra vizija Tikra vizija rašo:

  Įdomu, labai įdomu, bet p.Ž.Kvedarai, ar jūs tikrai šventasis? “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” gaus ES finansinę paramą 7 milijonus litų. Tai koks jūsų interesas čia p.Ž.Kvedarai ? Ar niekur neplavinėjote, niekieno neprašėte ko nors? Įdomu, kur žiūri LR STT, kitos teisėsaugos institucijos?????????? Šią informaciją būtinai reikia patikrinti!!! Tada bus aišku, ar p.Ž.Kvedaras tikrai šventasis, ar ne…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...