2011 Gruodžio 21

Šiaurės Korėja: Kim Jong Ilo įpėdinis dalysis valdžia su kariškiais

veidas.lt


Gruodžio 17-ąją mirusio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Ilo „didysis įpėdinis“ Kim Jong Unas nevaldys šalies vienas pats, kaip darė jo tėvas, o dalysis valdžia su karine vadovybe.

Kaip pranešama, Šiaurės Korėjos karinė vadovybė su Kim Jong Ilo žentu 65 metų amžiaus Chang Sung Taek priešakyje prisiekė ištikinybę Kim Jong Unui.

Pirmadienį, netrukus po to, kai buvo paskelbta apie Kim Jong Ilo mirtį, Šiaurės Korėja išbandė kelias mažojo nuotolio raketas. Neįvardytas šaltinis naujienų agentūrai „Reuters“ pavadino jų paleidimą parodomuoju. „Raketų paleidimu KLDR norėjo pademonstruoti kitoms šalims, kad ji gali apsiginti“, – paaiškino jis.

Kaip pažymi „Reuters“, 2006 metais, prieš Pchenjano branduolinius bandymus, tas pats šaltinis tiksliai numatė įvykių Šiaurės Korėjoje eigą. Pasak jo, artimiausiu metu Šiaurės Korėja neketina atlikti tokių bandymų, nebent ji bus provokuojama.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...