2013 Sausio 15

Šiauliuose butas atsipirktų 6 metais greičiau nei Vilniuje

veidas.lt


Įsigijus butą ir jį išnuomojus Vilniuje, investicija atsipirktų tik po 19 metų, o Šiauliuose – pakaktų 13. Įvertinus 2012-ųjų metų kainas, visoje Lietuvoje tai vidutiniškai truktų 17 metų, rodo lankomiausio nekilnojamo turto portalo Domoplius.lt duomenys. Vidutinė buto nuomos kaina pernai šalyje siekė 1 tūkst. ir 36 litus, o pardavimo – 205 tūkst. litų.
“Jeigu nesikeistų kainos ir gyventojas nuolat mokėtų tą patį nuomos mokestį, po 17 metų nuomininkas savininkui būtų sumokėjęs visą buto kainą, tačiau jis jam nepriklausytų”, – skaičiuoja Domoplius.lt projekto vadovas Evaldas Narbuntovičius.
Norint išsinuomoti vidutinės kainos butą Vilniuje, kas mėnesį gyventojas turėtų mokėti pusantro šimto litų arba dešimtadaliu daugiau nei visoje Lietuvoje – 1,19 tūkst. litų. Norint butą sostinėje įsigyti, reikėtų net ketvirtadaliu didesnių investicijų, t.y. 281 tūkst. litų, nei perkant kitame Lietuvos mieste.
“Vilniuje nuomą reikėtų mokėti 19 metų, kad iš viso būtų sumokėta visa buto pirkimo kainą. Šia prasme Vilniuje, palyginus su likusia Lietuva, vidutinė butų pardavimo kaina yra didesnė nei nuomos, tad sostinėje butą nuomoti yra finansiškai naudingiau nei kitur”, -  sako E. Narbuntovičius.
Vilniuje nuoma ženkliai populiaresnė nei kituose Lietuvos miestuose. Keturi iš penkių 2012-aisiais nuomotų butų buvo sostinėje.
Antrame pagal dydį Lietuvos mieste – Kaune – nuomojamų butų pasiūla kur kas mažesnė. Butų laikinojoje sostinėje parduodama keturis kartus daugiau nei nuomojama. “Nors kauniečiai rečiau savo butus nuomoja, šiame mieste, palyginus su Vilniumi ar Klaipėda, nuomotis butą finansiškai naudingiau nei pirkti”, – sako Domoplius.lt plėtros vadovas E. Narbuntovičius.
Vidutinė buto pardavimo kaina Kaune dvigubai mažesnė nei sostinėje – 140 tūkst. litų, o nuoma – dar mažesnė ir siekia 580 litų per mėnesį.
Lyginant nuomos ir buto pardavimo kainą, palankesnis miestas butą įsigyti – Klaipėda. Čia vidutinė buto kaina tik vos didesnė nei Kaune – 173 tūkst. litų, o nuomos kaina palyginti aukšta – 840 litų per mėnesį. “Jei uostamiestyje nusipirktumėte butą ir jį išnuomotumėte aptarnavimui ir remontams neišleisdami daugiau nei vieno lito, investicija atsipirktų per 17 metų, tai yra dviem metais greičiau nei sostinėje ir trejais nei Kaune. ”, – sako E. Narbuntovičius.
Dar greičiau – per 13 metų – susigrąžinti investuotus pinigus pagal dabartines kainas galima nusipirkus butą Šiauliuose. 2012-aisiais vidutinė buto kaina šiame mieste buvo 87 tūkst., o nuomos – 580 litų. Vos už šimto kilometrų esančiame Panevėžyje – investavus beveik tokią pačią sumą pinigų, savininkas juos atgautų net penkiais metais vėliau. Šiame mieste finansiškai naudingiau butą nuomotis, o ne pirkti. Panevėžyje vidutinė nuomos kaina trečdaliu mažesnė nei Šiauliuose – 380 litų, o pardavimo kaina siekia 83 tūkst. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...