2011 Gegužės 23

Ši Vyriausybė yra sugebanti kurti vizijas

veidas.lt

BFL

Premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė yra sugebanti kurti vizijas, tačiau kai kuriose srityse nesugebanti jų įgyvendinti Vyriausybė, teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vertindama Ministrų kabineto darbą.

“Vienose srityse yra efektyvesnė, kitose – silpnesnė. Iš tiesų bendra šios Vyriausybės charakteristika, kad tai sugebanti vizijas kurti Vyriausybė ir kai kuriose srityse nesugebanti jų įgyvendinti. Tai visada sakiau, tai ne paslaptis Premjerui, tai – bendra kritika”, – pirmadienį pasiteiravus, ar pasitiki visais ministrais, po darbo pietų su jais atsakė šalies vadovė.

Pasak D. Grybauskaitės, kai kurių ministerijų administraciniai gebėjimai yra labai silpni. Prezidentė paminėjo Ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Aplinkos ministerijas.

“Labai daug ministerijų, kur problemų tikrai daug, bet horizontaliai atsakinga yra visa Vyriausybė, ir vienoje srityje pasistūmėta galbūt daugiau, pavyzdžiui, finansinio stabilizavimo, energetikos srityje, bet kitos sritys labai silpnos. Tai čia netgi turbūt ne asmenybių, o bendro kolektyvinio darbo organizavimo problema. Tokią kritiką Premjeras girdėjo, ji geranoriška iš mano pusės, norint padėti, o ne atvirkščiai – jai trukdyti. Taigi toks mūsų ir darbas – konstruktyvi kritika iš mano pusės, ir mėginu, kur galiu, padėti, patarti. Gal ne visada tai yra labai malonu ir Premjerui, ir kai kuriems ministrams. Nieko nepadarysi, toks mūsų darbas”, – kalbėjo Prezidentė.

D. Grybauskaitė sakė, kad jos tikslas ne tik paspausti Vyriausybę geriau dirbti, bet ir jai padėti.

Anksčiau ne kartą Prezidentės kritikos buvo sulaukęs aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. Ministras kritikuotas už nesugebėjimą tvarkytis su atliekomis, už ką Lietuvai gresia Europos Sąjungos sankcijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...