2011 Rugsėjo 04

Sezoną atidaro žymūs vardai

veidas.lt

Matysime naujus Jono Vaitkaus, Oskaro Koršunovo ir Yanos Ross spektaklius.

Naujasis teatrų sezonas pradedamas be ilgų įsibėgėjimų: jau praėjusį savaitgalį Klaipėdos muzikiniame teatre vyko dviejų Giacomo Puccini vienaveiksmių operų premjeros. Pasak režisierės Yanos Ross, “Sesuo Anželika” ir “Džanis Skikis” – itin skirtingų nuotaikų kūriniai: pirmojo siužetas atkuria nuo vaiko atplėštos ir vienuolyne įkalintos motinos dramą, o antrasis linksmai pasakoja apie sukčių, apsukriai pasinaudojantį šeimos narių kovomis dėl jiems nepriklausančio palikimo.
Tiek tragedija, tiek komedija scenoje tetrunka po valandą, o tai atitinka reginių išlepinto nūdienos žiūrovo pageidaujamą tempą. Spektaklio dirigentas – Juozo Domarko mokinys Dainius Pavilonis, pagrindinius vaidmenis atlieka Loreta Ramelienė, Mindaugas Rojus ir kiti uostamiesčio solistai.

Du Povilo Budrio vaidmenys

Jau šį antradienį į premjerą kviečia ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras. Šiuolaikinio Suomijos dramaturgo Juhos Jokelos pjesę “Fundamentalistai”, pasakojančią apie maištingą kunigą ir sektantų auka tapusią jo buvusią mylimąją, čia interpretuoja Jonas Vaitkus. Jo nuomone, klausimų apie mirtį ir gyvenimą, religiją ir tikėjimą antplūdį išgyvena visi žmonės – nesvarbu, ar jie būtų ateistai, ar katalikai, ar stačiatikiai, ar krišnaistai. “Kitas dalykas – kaip priartėjama prie sprendimų, kur link pasisuka keliai. Juk yra ir tokių, kurie pasiklysta, įstringa tarp religijų ir nebesupranta, kas su jais vyksta”, – tvirtina režisierius.
Premjeras pasikeisdami vaidins du aktorių duetai: Rasa Samuolytė ir Povilas Budrys bei Ramunė Skardžiūnaitė ir Remigijus Bučius.
P.Budrys kartu su kita aktore Airida Gintautaite pasirodo ir Oskaro Koršunovo “Mirandoje”, kurios premjera po vasarą vykusių pristatymų Vengrijos mieste Diuloje ir Lenkijos Gdanske pagaliau atkeliauja į Vilnių. Du aktoriai čia įkūnija daugybę Williamo Shakespeare’o “Audros” personažų, kurie režisieriaus valia perkelti į sovietinį daugiabutį. “Žmonių ištrėmimas į negyvenamą salą vyko visais laikais. Valdžiai nepatogiems žmonėms tokios salos būdavo kuriamos visur, tačiau būtent Sovietų Sąjungoje plytėjo negyvenami salynai, kuriuose būdavo įkurdinami iškiliausi kūrėjai. Ir kiekviena negyvenama sala būdavo pilna gyvenimo, nes tose tremties zonose buvo bandoma išsaugoti žmogaus dvasią”, – pasakoja O.Koršunovas.
Miranda, burtininko Prospero duktė, režisierių dažniausiai traktuojama kaip naivi princesė. “Tačiau ji sukurta Prospero, ji yra Prospero siela. Juk galiausiai negyvenamų salų tremtyse kūrėjai užaugindavo savo mirandas”, – aiškina O.Koršunovas.

Režisuoja svečiai

Du spektaklius rugsėjį Lietuvoje žada pristatyti ir kviestiniai kūrėjai. Šiaulių dramos teatras savo aštuoniasdešimtmetį planuoja švęsti su Jevgenijaus Švarco “Šešėliu”, kurį režisuoja viešnia iš JAV Natalija Ogaj-Ramer kartu su įspūdinga kūrėjų komanda. Joje – ir žymus choreografas Borisas Moisejevas, ir mados istorikas Aleksandras Vasiljevas, ir kompozitorius Zaza Marjanishvili, turintis didelę patirtį Holivude. Jubilienėje premjeroje pasirodys visas teatro aktorių sąstatas.
Rusijos režisierius Valerijus Griško Valstybiniame jaunimo teatre repetuoja garsųjį “Skrydį virš gegutės lizdo” pagal Dale’o Wassermano pjesę, sukurtą Keno Kesey romano pagrindu. Paskutinę rugsėjo dieną pasirodysiančioje premjeroje vaidins Andrius Bialobžeskis, Gediminas Storpirštis, Nerijus Gadliauskas ir kiti šio teatro aktoriai.
Dar vieną staigmeną žiūrovams žada smuikininkas Gidonas Kremeris ir jo vadovaujamas Baltijos šalių jaunimo kamerinis orkestras “Kremerata Baltica”. Maestro G.Kremeris ne tik grieš, bet ir pasakos apie savo kūrybinį likimą. “Visą gyvenimą nuoširdžiai dirbau dėl muzikos. Tikiuosi, kad keletas papasakotų istorijų tik sustiprins muzikos, kurią atliksime, teikiamų emocijų jėgą ir primins, kaip gimsta muzikos garsai”, – atskleidžia Nacionalinės premijos laureatas.

Sezono pradžios premjeros
Rugpjūčio 30–31, rugsėjo 10–11, 13–14 d. 19 val. LNDT fojė – “Fundamentalistai”. Rež. Jonas Vaitkus
Rugsėjo 20–21 d. 19 val. Teatro arenoje – “Miranda”. Rež. Oskaras Koršunovas
Rugsėjo 23 d. 19 val. Šiaulių dramos teatre – “Šešėlis”. Rež. Natalija Ogaj-Ramer
Rugsėjo 23 d. 18.30 val. Klaipėdos muzikiniame teatre – “Sesuo Anželika”, “Džanis Skikis”. Rež. Yana Ross
Rugsėjo 26 d. 18 val. Rusų dramos teatre – “Viskas apie Gidoną”. Atlikėjai – Gidonas Kremeris ir “Kremerata Baltica”
Rugsėjo 30, spalio 1–2 d. 18 val. Valstybiniame jaunimo teatre – “Skrydis virš gegutės lizdo”. Rež. Valerijus Griško

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...