2011 Gegužės 30

Serbijos nacionalistų protestas peraugo į riaušes

veidas.lt

REUTERS

Apie 10 tūkst. protestuotojų Belgrade sekmadienį reikalavo, kad prezidentas Borisas Tadičius ir jo vyriausybė atšauktų Bosnijos serbo buvusio generolo Ratko Mladičiaus areštą. Protestuojantys Serbijos nacionalistai užpuolė policiją.

R. Mladičius kaltinamas genocidu per 43 mėnesių Sarajevo apsiaustį ir 8 tūkst. musulmonų nužudymu Srebrenicoje per Bosnijos pilietinį karą. Po 16 metų slapstymosi jis sulaikytas ketvirtadienį kaime už 100 km į šiaurės rytus nuo Belgrado.

Ultranacionalistinės Serbijos radikalų partijos ir panašių organizacijų rėmėjai iš visos šalies į sostinę suvažiavo autobusais. Daugelis atėjo iškart po sekmadienio futbolo varžybų. Belgijos greitosios pagalbos ligoninės duomenimis, per riaušes penki protestuotojai ir du policininkai buvo rimtai sužeisti.

Protestuotojai į policininkus mėtė akmenis. Mitingas baigėsi, kai pėsti ir raiti policininkai, taip pat šarvuoti riaušėms malšinti skirti automobiliai išsklaidė minią.

Pasak policijos, suimta 70 žmonių, keliolika sužeista. “Reuters” reporteris praneša, kad išdaužyti parduotuvių langai ir gatvėse mėtosi nuolaužos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...