2013 Sausio 25

Senos draugystės žiemą nerūdija

veidas.lt


Sostinės koncertų salėse – Gidonas Kremeris, Davidas Geringas, Aleksandras Paley ir kiti seni geri lietuvių pažįstami.

Kas geriau – susitikimai su senais draugais, kurie niekuomet nenuvilia, ar naujų sielai artimų atlikėjų paieškos? Vilniaus koncertų salių afišos šią žiemą siūlo išmėginti ir viena, ir kita.
Pradėkime nuo senų draugų: neseniai su Viačeslavo Polunino „Snow Show“ Vilniuje viešėjęs Gidono Kremerio vadovaujamas jaunimo orkestras „Kremerata Baltica“ Lietuvon šią žiemą dar sugrįš. Vasario 28-ąją orkestro koncertas numatytas Nacionalinėje filharmonijoje (solistai – smuikininkas G.Kremeris ir violončelininkė Giedrė Dirvanauskaitė), o kovo 3-iąją dalyvaus tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso baigiamajame koncerte.
Kovo 6-ąją Lietuvos kamerinis orkestras į koncertinius svečius vėl kviečiasi talentingą Londone gyvenantį ukrainiečių altininką Maksimą Rysanovą. O mėnesiu vėliau Nacionalinėje filharmonijoje su savo geriausia drauge violončele apsilankys ir Davidas Geringas.
Rimtai nusiteikęs kovo viduryje į Kongresų rūmus sugrįš charizmatiškasis pianistas Aleksandras Palei: du vakarus iš eilės jis drauge su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (LVSO) sostinės melomanų publiką kvies į Sergejaus Rachmaninovo fortepijoninius koncertus, reikalaujančius aukščiausio lygio virtuoziškumo.
„Naujoji muzikų karta“ balandžio 6-ąją į Šventos Kotrynos bažnyčią vėl kviečiasi Ukrainos bajanistą Aleksandrą Hrustevičių. Šis muzikantas savo dešimčia pirštų vienu metu lengvai sugroja ir fortepijono, ir smuiko partijų transkripcijas, todėl specialistų yra pramintas „žmogumi orkestru“.

Lietuviški susitikimai

Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas LVSO savo gimtadienio šventę klausytojams šįmet rengia vasario 1-ąją. Joje pasirodys Lietuvoje įsikūręs sopranas Lilija Gubaidulina ir po pasaulio teatrus migruojantis tenoras Edgaras Montvidas. Kartu jie dovanos klausytojams gražiausias operų arijas ir duetus. Beje, E.Montvidas Kongresų rūmuose dainuos ir vasario pabaigoje, kai “Vilnius City Opera” vilniečiams rodys Jules’io Massenet operos „Verteris“ spektaklių seriją.
Prie laukiamų lietuviškųjų susitikimų visuomet priskiriame ir pianistės Mūzos Rubackytės koncertus. Balandžio 24-ąją ji su Vilniaus valstybiniu kvartetu Nacionalinėje filharmonijoje atliks Sergejaus Tanejevo ir Antonino Dvoržako fortepijoninius kvintetus.
Smuikininkas Vilhelmas Čepinskis ir gitaristas Sergejus Krinicinas vasario 22-ąją Kongresų rūmuose atliks unikalią programą „Smuiko ir gitaros pokalbiai“, kurioje išgirsime orkestro lydimą dviejų styginių instrumentų skambesį. Smuikas laikomas vienu artimiausių instrumentų žmogaus balsui, o lydimas gitaros skambesio jis atsiskleidžia dar jausmingiau.
Balandžio 26-ąją toje pat salėje koncertuos ir Maskvoje gyvenantis lietuvių pianistas Lukas Geniušas. Jis su dirigento Amoso Talmono batutai tą vakarą paklusiančiu LVSO atliks Antono Brucknerio ir Ludwigo van Beethoveno kūrinių programą.
„Sugrįžimų“ festivalyje šį pavasarį viešės Londone jau dešimtmetį įsikūrusi pianistė Evelina Puzaitė, su pagyrimu baigusi studijas Guildhallo aukštojoje muzikos ir dramos mokykloje. Ji – dažna viešnia svarbiausiose Londono koncertų salėse: “Wigmore”, “Barbican” bei “Southbank” centre. E.Puzaitė retkarčiais pati kuria muziką, prieš porą metų kaip kompozitorė dalyvavo režisieriaus Rimanto Gruodžio dokumentinio filmo „Lieknas“ kūrybinėje komandoje.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-4-2013 internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...