2010 Liepos 20

Senelių globos namai

Senelių namuose – rinkėjų rezervas?

veidas.lt

Iki liepos 1 d. apskričių administracijų valdytų įstaigų padalijimas ministerijoms ir savivaldybėms kelia nusistebėjimą. Štai trejus senelių globos namus perėmė Socialinių reikalų ir darbo ministerija, ketverius – savivaldybės.

Ministerijos Socialinio darbo ir socialinių paslaugų skyriaus vedėja Daiva Buivydaitė paaiškino, kad ministerija perėmė tuos, kuriuose teikiamos sudėtingos socialinės paslaugos, o jų steigti kiekvienoje savivaldybėje poreikio nėra. Ministerijos perimtuose senelių globos namuose iki 60 proc. jų gyventojų turi sunkią ar proto negalią. O savivaldybėms perduotos įstaigos, kuriose teikiamos nesudėtingos socialinės paslaugos.

Savivaldybės kratėsi joms siūlomų įstaigų bijodamos, kad paskui negaus joms finansavimo, bet tik ne Raseiniuose. Čia vyko ne apskričių reforma, o partinė kova. Štai partija “Tvarka ir teisingumas” regioninėje žiniasklaidoje net paskelbė Seimo posėdžio stenogramas, užvardijusi taip: “Mūšį LR Seime dėl Blinstrubiškių senelių globos namų laimėjo R.Ačas”.
Kitas Seimo narys buvęs Raseinių meras socialdemokratas Edmundas Jonyla piktinasi, kad senelių namai perduoti savivaldybei net neatsiklausus rajono tarybos nuomonės. “Dėl smulkmenų savivaldybės tarybos pritarimo reikia, o dėl senelių namų, kuriuose gyvi žmonės, nebereikia”, – stebėjosi E.Jonyla.

Trylika iš dvidešimt penkių, vadinasi, dauguma Raseinių tarybos narių kreipėsi ir į Seimą, ir į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kad Seimas buvo apgautas, nes Seime parlamentaras Remigijus Ačas tikino, tiksliau, melavo, jog tarybos nariai buvo apklausti ir esą Raseinių rajono savivaldybė labai troško perimti šiuos senelių namus.

Ši istorija kelia neaiškumų tik tol, kol jos dalyvių nesudėstai pagal partinę priklausomybę: R.Ačas, Raseinių rajono meras Petras Vežbavičius ir tarybos narys Blinstrubiškių senelių namų direktoriaus pavaduotojas Vaclovas Šimaitis – partijos “Tvarka ir teisingumas” nariai.

Dar įdomiau, kad prieš pat apskričių administracijų reformą į šią partiją įstojo ir ilgametis Blinstrubiškių senelių namų direktorius, anksčiau nepartinis Algirdas Rimydis. “Pamėginau, įstojau, gal gegužės mėnesį”, – sako direktorius, tikindamas, kad tai esą nieko bendra nei su noru išsaugoti postą, nei su artėjančiais savivaldybių rinkimais neturi.

Tačiau kas galėtų paneigti, kad tai kova dėl 180 senelių ir 110 personalo balsų? “Artėjantys savivaldybių rinkimai daro savo įtaką. Kitų priežasčių nematau”, – apibendrina E.Jonyla.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Kestas Kestas rašo:

  Visi zinome kad ziniasklaidoje neliko svariu zurnalistu…jie visi atidirbineja pinigelius ir formuoja kazkam reikalinga nuomone.
  Aisku tik viena kad tik visuomenes reformacija gali keisti ja.Reformacija kriskcionybei.Zmogus suprantantis kad uz savo darbus ir zodzius tures atsakyti po mirties-gyvena ir elgiasi visiskai kitaip nei tas kuris to nesupranta nes ji suklaidino Komunistai, Fasistai ar dar kokie socialistai.O dar jeigu toks zmogus patenka i valdzia…Pasekmes tokiu valdymo visi matome…
  Iseitis viena i valdiza norincius patekti zmones privalome patikryti del krikscionisku vertybiu …Ar jie jas tik deklaruoja ar ir patvirtina savo darbais ir gyvenuimu…Tai puikia atliko latvijos kriskcionys.Kadangi ten daugiau protestantu, o jei gyvena pagal bilija- visos kriscionybes pamata , ne paga katakizma.Jie pasikviete visus busimus politikus i viesa pokalbi apie deklaruojama kriskcionybe ir jos vertybes.Vien po keleto klausimu niekam nekilo abejoniu kas is tiruju gyvena taip ir elgiasi o kas tik tuo prisidengia noredamas pakliuti kaip sakant ärciau lovio”.Tokias aklausas butina daryti ir Lietuvoje ir per tv ar radiaj , tirmituojant per visas ziniasklaidos priemones…Tada zmones matys kiek pretendentas vertas savo zodziu is jo atsakymu darbu ir gyvenimo pavyzdziu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...