2016 Vasario 03

Sėkmės istorija: Kaunas per 9 mėnesius atsikratė 45 mln. eurų skolų

veidas.lt

Ūkiškesnis ir skaidresnis Kauno miesto savivaldybės bei jos įmo­nių valdymas atsispindi ir fi­nan­sinėse ataskaitose. Per pa­sta­ruo­sius 9 mėnesius bendros Kauno miesto savivaldybės ir jos įmonių skolos sumažėjo net 45 mln. eurų. Racionalesnis miesto reikalų tvarkymas leido ne tik sumažinti skolas, bet ir pradėti spręsti opiausius Kauno skaudulius: į gatvių, kiemų ir tiltų tvarkymą 2015 m. investuota dvigubai daugiau lėšų nei 2014-aisiais.

Arnoldas BUKELIS

„Anksčiau mes visi girdėdavome pasiteisinimus, kad miestas apleistas, nes nėra pinigų. Aš visuomet sakiau, kad pinigų yra, tik jie anksčiau buvo leidžiami nežinia kur ir nežinia kaip. Prieš 9 mėnesius pradėjus darbus ir subūrus profesionalų komandą situacija pasikeitė. Dabar, pasibaigus finansiniams metams, mes jau galime pamatyti pirmuosius rezultatus, o jie iškalbingi“, – teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Atsikratė skolų šleifo

2014 m. pabaigoje bendra Kauno miesto savivaldybės ir jos valdomų įmonių skola siekė 235 mln. eurų. Per 2015 metus skolas pavyko sumažin­ti net 45 mln. eurų (iki 190 mln. eurų). Pirmą kar­­tą per pastaruosius du dešimtmečius Kauno mies­to savivaldybė metus baigė be pradelstų sko­lų.

Per pastaruosius 9 mėnesius beveik išnyko ilgiau nei dešimtmetį vilkęsis Kauno miesto savivaldybės skolų savo įmonėms šleifas – jos sumažėjo nuo 13,5 mln. iki 1,6 mln. eurų.

„Dar vienas sėkmingas rodiklis – 2015 m. į Kauno miesto biudžetą gauta 21 mln. eurų daugiau pajamų nei 2014 m.“, – pabrėžia Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Padvigubino investicijas

Nepaisant gerokai sumažintų skolų, Kaunas kur kas daugiau investavo į didžiausią miesto skaudulį – apleistų gatvių ir kiemų tvarkymą. Šiems reikalams, įskaitant ir tiltų tvarkymą, skirtų lėšų suma 2015 m. buvo daugiau nei dvigubai didesnė nei 2014-aisiais (nuo 16,5 mln. eurų užpernai investicijos išaugo iki 33,5 mln. eurų pernai).

„Ne kartą esu girdėjęs bandomą kurti mitą, kad Kaune pagaliau prasidėję dideli pokyčiai vyksta grimzdimo į skolas sąskaita. Mitus geriausiai griauna juodu ant balto pateikti skaičiai, – sako Kauno meras V.Matijošaitis. – Jei kalbame apie gatvių tvarkymą, šiais metais tam skirsime dar daugiau resursų. Kai miestas per daugelį metų buvo taip stipriai apleistas, per metus visko iškuopti neįmanoma.“

Nusiderėjo įkainius

Kauno miesto savivaldybė, palyginti su 2014-aisiais, pernai 33 proc. sumažino komandiruotėms skirtas išlaidas, 33 proc. sumažėjo savivaldybės tran­sporto išlaikymo sąnaudos. 2015 m. pabaigoje buvo baigta savivaldybės reorganizacija, per kurią darbuotojų sumažėjo 17 proc. Per metus tai leis sutaupyti apie 1,5 mln. eurų.

Nuo praėjusių metų pavasario Kauno gatves tvarkantys kelininkai dirba beveik trečdaliu pigiau – miesto vadovams senose sutartyse rastus įkainius pavyko nusiderėti 30 proc. Miesto žaliuosius plotus prižiūrinti bendrovė po derybų savo įkainius sumažino 18 proc. n

Užs. Nr. VPL 1031

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. juokas ima juokas ima rašo:

    nei žodžio apie tai, kad biudžetas buvo patvirtintas anos valdžios ir gatvių remontui buvo skirtos didesnės lėšos. Ir gatvės buvo remontuojamo su požeminių komunikacijų


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...