2010 Spalio 13

Renovacija

Seimo pirmininkė prašo Vyriausybės keisti namų renovavimo programos strategiją

veidas.lt

Irena Degutienė kreipėsi į Andrių Kubilių prašydama kuo skubiau peržiūrėti ir keisti visą namų renovavimo programos vykdymo strategiją.

Parlamento vadovė atkreipia Ministro pirmininko dėmesį, kad 2010 m. spalio 11 d. paskelbtoje Valstybės kontrolės audito ataskaitoje dėl daugiabučių namų atnaujinimo skelbiama, kad daugiabučių namų renovavimo programoje numatyti terminai gali būti pasiekti tik tuomet, jei Lietuvoje kiekvieną darbo dieną būtų modernizuojama daugiau kaip 10 daugiabučių namų.

Seimo pirmininkės nuomone, tokie tempai šiandien atrodo visiškai nerealūs, nes, kaip teigia Valstybės kontrolė, šiuo metu programos vykdymo procesas iš esmės yra sustojęs, o tai reiškia, kad kyla rimtas pavojus, jog daugiabučių namų renovavimo programa pagal numatytus terminus nebus įgyvendinta.

“Didelis nuostolis yra ir tai, kad esant tokiam bedarbystės mastui daugiabučių namų renovavimo fondo lėšos – net 513 mln. Lt yra užšaldytos dėl užsitęsusių derybų ir sutarčių derinimo su Lietuvos komerciniais bankais”, – rašte premjerui rašo Seimo pirmininkė.

Pasak I. Degutienės, iš Valstybės kontrolės atlikto audito ir daugumos daugiabučių gyventojų nuotaikų akivaizdu, kad jokios naujos kosmetinės priemonės nepajėgs esmingai paskatinti šios programos vyksmo. Todėl būtina kuo skubiau peržiūrėti ir keisti visą šios programos vykdymo strategiją, pasinaudojant Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Belgijoje, Portugalijoje, Šveicarijoje plačiai taikomo energijos taupymo įmonių modelių patirtimi (ši patirtis nurodoma ir Valstybės kontrolės audite), pritaikant ją prie Lietuvos sąlygų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...