2011 Balandžio 30

Išlaidos

Seimo narių komandiruotėms – beveik 2 mln. Lt

veidas.lt

Šios kadencijos Seimo narių komandiruotėms nuo 2008 m. lapkričio 17 d. iki šiol iš valstybės biudžeto išleista jau 1,87 mln. Lt. Iš viso per šį laikotarpį Seimo valdyba pritarė apie 480 komandiruočių. Tiesa, kai kurios jų dėl pateisinamų aplinkybių (Seimo narių ligos, svarbių sprendimų priėmimo Seime ir būtinybės dalyvauti plenariniame posėdyje) neįvyko, tad iš viso Seimo nariai į užsienį nuo kadencijos pradžios vyko apie 450 kartų.

Didžiausias keliauninkas, kaip įprasta, yra Emanuelis Zingeris. Jis iki šiol vyko į 64 komandiruotes ir keliones, iš jų į 9 – šiemet. 55 kartus į užsienį nuo kadencijos pradžios vyko parlamentaras Egidijus Vareikis, trečias didžiausias kelionių entuziastas yra Mantas Adomėnas, užsienyje apsilankęs 34 kartus. Tuo tarpu Seimo pirmininkė Irena Degutienė į užsienį buvo išvykusi palyginti nedaug – 18 kartų.

Artimiausiu metu jos laukia dvi komandiruotės: gegužės 3–5 dienomis ji viešės Liuksemburge, o gegužės 9–11 dienomis svečiuosis Lenkijoje ir Prancūzijoje.

Beje, populiariausia šalis, į kurią vyksta Lietuvos Seimo nariai, yra Belgija – čia Lietuvos seimūnai buvo nuvykę daugiau nei 70 kartų. Antroje vietoje pagal populiarumą – kelionės į Prancūziją. Na, o šalyse kaimynėse Seimo nariai lankosi ne taip dažnai: Lenkijoje svečiuotasi 39 kartus, Latvijoje – 25 kartus, o Estijoje – vos 15 kartų.

Įdomu tai, kad Rusijoje ir JAV Lietuvos Seimo nariai lankėsi vienodai dažnai – po 22 kartus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...