2011 Birželio 09

Ribos Seimo narių komandiruotes

veidas.lt

BFL

Likus mažiau nei mėnesiui iki Seimo pavasario sesijos pabaigos, parlamento valdyba tarė griežtą “ne” nebūtinoms parlamentarų komandiruotėms, rašo “Lietuvos žinios”.

Valdantieji pripažįsta, kad taip siekiama telkti pajėgas prieš svarbius balsavimus, o opozicija įžvelgia koalicijos norą. prastumti reikiamus įstatymus žaibo greičiu.

Seimo valdyba trečiadienį nusprendė, kad iki parlamento pavasario sesijos pabaigos tautos išrinktieji bus išleidžiami tik į labai svarbias komandiruotes. Tokio sprendimo oficialus motyvas – dalis Seimo komitetų, komisijų ir parlamentinių grupių jau viršijo parlamento kanceliarijos komandiruotėms numatytą pusmečio išlaidų limitą.

Seimo pirmininkės pavaduotojas liberalcentristas Algjs Čaplikas teigė, kad kaip tik vakar parlamento valdybą pasiekė informacija apie komandiruotėms skirtų lėšų naudojimą. Ji parodė, kad Europos reikalų, Biudžeto ir finansų, Socialinių reikalų ir darbo, Užsienio reikalų komitetai ir kiti parlamento “junginiai” gerokai viršijo jiems nustatytą limitą.

Kita vertus, valdančiųjų atstovas užsiminė, kad toks Seimo valdybos sprendimas susijęs ir su parlamentui pateiktų svarbių įstatymų projektų priėmimu.

“Stebime savo koalicijos darbą. Esant būtiniems balsavimams prašome vengti nereikalingų komandiruočių”, – sakė Seimo vicepirmininkas.

A. Čaplikui antrinęs Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma pripažino, kad artėjantis Gamtinių dujų, Koncesijų įstatymų pataisų ir Nacionalinės energetikos strategijos priėmimas išties kausto valdančiųjų dėmesį. Todėl, anot J.Razmos, nutarta koalicijos atstovams įvesti “komandiruočių prevenciją”.

“Griežto susitarimo nėra, bet frakcijų seniūnai tai pajus pagal Seimo valdybos laikyseną. Dėl svarbių įstatymo projektų, keliančių rimtų diskusijų, ne itin reikšmingų komandiruočių galima atsisakyti. Bet įstatymų skubiai prastūminėti nesiruošiame. Su tuo nesutinkanti opozicija gali šūkauti ir ieškoti dirbtinų problemų, į tai mažai kreipiame dėmesio”, – sakė Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas.

Valdančiajai daugumai priklausančio Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Erikas Tamašauskas vakar tvirtino apie minėtą Seimo valdybos sprendimą girdintis pirmą kartą.

“Tačiau manau, kad toks sprendimas siejamas su svarbiais įstatymų projektais. Kad jie būtų priimti, reikalingas ir atitinkamas Seimo narių skaičius”, – pabrėžė jis.

Opozicijos atstovai teigia, kad valdantieji siekia prastumti jiems reikalingas įstatymų pataisas.

“Vieša paslaptis, kad daugiausia abejonių keliantys ir tamsiausi projektai prastumiami prieš pat pavasario sesijos pabaigą. Tada Seimo nariai jau gyvena atostogų nuotaikomis. Vasara paprastai užgesina visas įsiplieskusias politines diskusijas”, – sakė Seimo frakcijos “Tvarka ir teisingumas” lyderis Valentinas Mazuronis.

“Tvarkiečių” seniūnui pritariantis Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius taip pat tikino skeptiškai vertinantis valdančiųjų argumentus.

“Žiūrint į valdančiosios daugumos narių elgesį akivaizdu, kad renkami balsai. Lietuvos energetikai didžiulę reikšmę turinčius įstatymus rengiasi priimti ypatingos skubos tvarka”, – įsitikinęs A.Butkevičius

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...