2010 Spalio 13

Petras Auštrevičius

Seimo nariams gali tekti informuoti apie keliones

veidas.lt

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Petras Auštrevičius pateikė pasiūlymą papildyti Seimo statutą reikalavimu parlamentarams papildomai informuoti apie savo komandiruotę ar kelionę, kurią apmokėjo užsienio valstybė ar organizacija. Toks informavimas būtų būtinas tuomet, kai Seime pradedami svarstyti klausimai, susiję su ta valstybe ar organizacija.

“Siūlomos pataisos tikslas – užtikrinti interesų viešumą ir numatyti Seimo nariams reikalavimą informuoti apie galimą interesų konfliktą. Tokiu būdu iš anksto būtų galima spręsti apie konkretaus parlamentaro suinteresuotumą ir atsirastų didesnė galimybė užtikrinti nešališką sprendimų priėmimą, kai jie susiję su užsienio valstybėmis ar organizacijomis”, –  teigia liberalas P. Auštrevičius.

Parlamentaras kartą jau yra teikęs tai įtvirtinančią įstatymo pataisą, tačiau tuomet jai nepritarė Seime sudaryta darbo grupė.

Šiuo metu galiojančio Seimo statuto 11 str. numato, kad Seimo narys, išvykęs į komandiruotę ar kelionę, kuriai buvo pritarusi Seimo valdyba, grįžęs per 10 dienų turi pateikti ataskaitą. Tačiau šis straipsnis nenumato reikalavimo informuoti Seimą, jei parlamentaro užsienio komandiruotė ar kelionė buvo finansuota užsienio valstybės ar užsienio organizacijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...