2010 Rugsėjo 02

Afera

Seimo kanceliarijos kasininkė įtariama pusės milijono litų iššvaistymu

veidas.lt

Vilniaus apygardos prokurorai ketvirtadienį baigė ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, iššvaistymo ir įgijimo apgaule.

Šiais nusikaltimais įtariama dabar jau buvusi Seimo kanceliarijos kasininkė 47 metų Regina Petkelienė ir taip pat buvusi Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterė 59 metų Olga Goluskaitė.

Kaip praneša Generalinė prokuratūra, surinkta pakankamai įrodymų, kad R.Petkelienė iššvaistė daugiau kaip 370 tūkst. litų, kuriuos apgaule įgijo O.Goluskaitė, taip pat pasisavino beveik 70 tūkst. litų. Visos šios lėšos priklausė Seimo kanceliarijai.

Beveik pusės milijono litų grynųjų pinigų kasoje pasigesta prieš metus, 2009-ųjų birželį.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad R.Petkelienė, būdama materialiai atsakinga už jai patikėtas pinigines lėšas bei jų apskaitą ir turėdama įgaliojimus jomis disponuoti, nuo 2008 metų sausio iki 2009 metų liepos neteisėtai

perleido O.Goluskaitei kasoje buvusius grynuosius pinigus – 373,5 tūkst. litų.

Šiuos pinigus, tarsi savus, kasininkė įvairiomis sumomis, nuo 500 iki 20 tūkst. litų, skolindavo O.Goluskaitei. Ant buhalterinėje apskaitoje nebenaudojamų kasos išlaidų orderių blankų ar paprasčiausių popieriaus lapų R.Petkelienė surašydavo skolos raštelius. Juridinės galios jie neturėjo.

Taip pat paaiškėjo, kad apie 65,5 tūkst. litų stygius nepagrįstas net tais beverčiais rašteliais. Dėl to įtariama, jog R.Petkelienė šią sumą pasisavino 2009-ųjų gegužės-liepos mėnesiais.

Nustačius, kad kasoje iš viso trūksta per 441 tūkst. litų, pernai liepos 17 dieną Seimo kancleris kreipėsi į policiją.

Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą gresia iki dešimties metų nelaisvės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...