2011 Vasario 07

Seimas

Seimo finansininkės išleistos atostogų

veidas.lt

Aplaidžiu buhalterinės apskaitos tvarkymu įtariamos buvusios Seimo Finansų departamento vadovės Danutė Petrauskienė ir Dalė Špakauskienė keliems mėnesiams išleistos atostogauti netrukus po to, kai jos buvo pažemintos pareigose.

Buvusi parlamento kanceliarijos Finansų departamento vadovė D.Petrauskienė atostogaus beveik pusketvirto mėnesio, jos buvusi pavaduotoja D.Špakauskienė – du mėnesius.

Pasak dienraščio “Lietuvos žinios”, D.Petrauskienei išmokėto atlyginimo už atostogas suma atskaičius mokesčius gali siekti apie 16 tūkst., D.Špakauskienei – apie 9 tūkst. litų.

“Darbų požiūriu, problemų dėl jų išėjimo tikrai nekyla. Plenariniai posėdžiai nevyksta, tad laikas atostogauti idealus”, – cituojamas Seimo kancleris Jonas Milerius.

Jis teigė nežinantis, kodėl buvusios Finansų departamento vadovės sumanė ilsėtis būtent dabar.

Sausio pabaigoje buvusios Finansų departamento vadovės jų pačių prašymu buvo perkeltos į žemesnes pareigas, paaiškėjus, kad joms pateikti įtarimai aplaidžiu buhalterinės apskaitos tvarkymu. D.Petrauskienė perkelta dirbti vyriausiaja specialiste Strateginio planavimo skyriuje, D.Špakauskienė – patarėja Komisijų biure.

Ikiteisminiam tyrimui dėl Seimo kanceliarijos buhalterijos tvarkymo vadovaujanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Vilma Gužaitė patvirtino, kad įtarimai D.Špakauskienei buvo pateikti 2010 metų rugpjūčio pabaigoje, o D.Petrauskienei – rugsėjį.

Jų byla buvo išskirta iš buvusios Seimo kasininkės Reginos Petkelienės ir buvusios Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterės Olgos Goluskaitės bylos.

2009 metų liepą Seimo kanceliarijos kasoje pasigedus per 440 tūkst. litų, buvusi Seimo kasininkė R.Petkelienė apkaltinta iššvaisčiusi per 370 tūkst. litų. Šiuos pinigus ji esą perleido buvusiai Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterei Olgai Goluskaitei, o dar beveik 70 tūkst. litų pasisavino. R.Petkelienės ir O.Goluskaitės byla nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme.

Įtarimai Finansų departamento vadovėms pateikti, kai už didelės sumos pinigų iššvaistymą teisiama buvusi Seimo kasininkė prabilo apie esą buvusią netvarką Seimo kanceliarijos buhalterijoje.

Ji aiškino, kad nesilaikydama taisyklių skolindavusi pinigų iš kasos parlamentarams bei Seimo kanceliarijos darbuotojams, tarp jų – ir kancleriui J.Mileriui, kanceliarijos Finansų departamento vadovei D.Petrauskienei, kuri esą negrąžino 120 tūkst. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Na ir Na ir rašo:

    meslo lizdas vietoj to kad atostogauti butu pasodintos lukiskese isleidziamos nusikalteles atgauti jegu apmokamu atostogu Ko TIKETIS IS TOKIO TRANU LIZDO_TEISYBES?TOKS LIZDAS NETURI EGZISTUOTI.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...