2010 Gruodžio 17

Etika

Seimo etikos komisija nei gyva, nei mirusi

veidas.lt

Parlamento etikos sargai paskendo tarpusavio santykių aiškinimuose. Veiksnia Etikos ir procedūrų komisiją pavadinti būtų sunku, nes tai posėdis neįvyksta, tai susirinkusieji tik vieni kitus įžeidinėja, o sprendimų nepriima.

“Tokios sudėties komisija jau nebegali dirbti. Vienas kitą įžeidinėja, nutraukia vieni kitus, klausimus sprendžia neobjektyviai. Man, kaip buvusiai aukštosios mokyklos pedagogei, tai nepriimtina”, – piktinasi komisijos vicepirmininkė Vida Marija Čigriejienė, kuriai tenka pirmininkauti posėdžiams, kai svarstomas pats komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Prognozuojama, kad keli komisijos nariai ketina sustabdyti savo įgaliojimus. Praėjusį ketvirtadienį Etikos ir procedūrų komisijos narys Egidijus Klumbys Seimo posėdyje rengėsi perskaityti pareiškimą, tačiau tai atidėjo šiai savaitei.

Komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas pasiryžęs toliau kviesti etikos sargus posėdžiauti, juolab kad pagal statutą kvorumui užtenka aštuonių iš keturiolikos komisijos narių. Tačiau jos ateities jis taip pat nebeįsivaizduoja.

Seimo etikos sargų veteranas tikisi, kad Seimas, kaip planuota, per sesijos pratęsimą pritars statuto pataisoms, kuriomis siūloma grįžti prie ankstesnės Etikos ir procedūrų komisijos formavimo. Anksčiau kiekvienas kandidatas turėjo surinkti penkiolikos Seimo narių parašus ir tik tada jo kandidatūra būdavo pateikiama Seimui balsuoti. Dabar komisija sudaryta iš frakcijų deleguotų parlamentarų. Jei bus grįžta prie ankstesnės komisijos formavimo tvarkos, komisijoje būtų devyni etikos sargai.

Tačiau nauja Etikos ir procedūrų komisija greičiausiai būtų formuojama jau tik per pavasario sesiją, prasidėsiančią kovo 10 d. Taigi prasižengusieji parlamentarai dar kelis mėnesius svarstomi nebus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...