2010 Gegužės 18

Valdančioji koalicija

Seime pergales skina valdantieji

veidas.lt

2:0 – tokiu rezultatu praėjusią savaitę baigėsi valdančiosios daugumos ir opozicijos kova Seime. Premjeras ir Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos pirmininkas Andrius Kubilius neslėpė nugalėtojo euforijos, nes abu itin svarbūs balsavimai – dėl susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio ir dėl Vyriausybės ataskaitos – parodė, kad jau kuris laikas vyravusios parlamentinės lygiosios persisvėrė valdančiųjų naudai.

A.Kubilius žurnalistams kartojo matantis labai neblogų perspektyvų stiprinti valdančiąją koaliciją, o partijos, kurios tikėjosi kurti alternatyvą aplink socialdemokratus, jo žodžiais tariant, turėjo susiprasti, kad tai neįmanoma.

Tiesa, valdančiųjų persvara kol kas labai trapi. Balsuojant dėl Vyriausybės ataskaitą palaikančios rezoliucijos už buvo 71, o E.Masiulio atsakymams į interpeliacijos klausimus pritarė ir taip nuo balsavimo dėl nepasitikėjimo išgelbėjo 73 parlamentarai. Už balsavo “valstiečiai”, pasižadėję koaliciją remti per interpeliacijas, taip pat du mišriai Seimo narių grupei priklausantys parlamentarai – Naujosios sąjungos narys Valerijus Simulikas ir Valdemaras Valkiūnas. Tačiau abu tikina, kad tai nėra joks ženklas, jog jie ketina papildyti valdančiąją koaliciją.

Opozicinių frakcijų seniūnai taip pat neigia, kad vyksta pokalbiai dėl koalicijos išplėtimo. “Nevyksta jokie pokalbiai. Bet esame pasirengę dar kartą pristatyti savo pasiūlymų rinkinį”, – Darbo frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys priminė siūlymus, dėl kurių kartą jau žlugo derybos dėl jungimosi prie valdančiųjų.
“Jokio kvietimo nėra. Gal pokalbiai vyksta pačioje Tėvynės sąjungoje, bet ne su manim”, – tikina neseniai iš konservatorių pas krikščionis perbėgęs ir jų frakcijos seniūnu išrinktas Vidmantas Žiemelis.

Konservatorių frakcijos seniūnas Jurgis Razma, atvirkščiai, minėjo, kad kaip tik dalyvavo viename pokalbių ir kaip tik su Krikščionių frakcija. “Tačiau pokalbis buvo neįpareigojantis. Šiandien nėra realių derybų, o pasikalbama su visais”, – apibendrino J.Razma.

Neoficialių šaltinių teigimu, valdantieji kuria tokį scenarijų: kviesti į valdančiąją koaliciją visus, išskyrus socialdemokratus, o tada atsisveikinti su Tautos prisikėlimo frakcija, nes Arūno Valinsko elgesį koalicijos partneriai jau sunkiai pakenčia. Tiesa, pokalbiai su potencialiais partneriais buvo suaktyvėję prieš balsavimą dėl susisiekimo ministro, bet jam pasibaigus geruoju dabar skubos kaip ir nėra, nes gyvybiškai svarbus šioje sesijoje beliko balsavimas dėl žemės reikalų perdavimo naikinant apskričių administracijas. O didysis mūšis dėl 2011 m. biudžeto  laukia jau per rudens sesiją.

Dabar Permainų koalicijai priklauso 70 iš 141 Seimo nario.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...