2010 Balandžio 22

Seimo sprendimas

Mažesnės pensijos – iki 2011 pabaigos

veidas.lt

Seimas nepradės diskusijų vieneriais metais trumpiau nei numatyta įstatyme mokėti sumažintas pensijas ir  kitas socialines išmokas. Už pataisų svarstymą ketvirtadienį balsavo 57 Seimo nariai, prieš -  20, o susilaikė 39 parlamentarai. Vėliau balsuodamas Seimas pataisas vienu  balsu atmetė: už tobulinimą balsavo 58 Seimo nariai, prieš – 59 parlamentarai.

Jomis siūlyta mažesnes išmokas mokėti iki 2010 metų pabaigos, o ne  iki 2011-ųjų.

Konservatorių-krikdemų frakcijos narys Saulius Stoma tvirtino, kad pataisas būtų geriausia svarstyti rudenį, kai bus formuojamas kitų metų biudžetas.

Dabar numatyta, kad Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinasis įstatymas galioja iki 2011 metų pabaigos, o nuo 2012 metų sumažintos socialinės išmokos vėl būtų grąžintos į 2009 metų lygį arba  būtų nustatyti kiti dydžiai.

Valdžia yra numačiusi po ekonominio sunkmečio grąžinti tik 2009 metų pabaigoje sumažintas senatvės ir netekto darbingumo pensijas.

Konstitucinis Teismas šį antradienį paskelbė, kad pagal Konstituciją negalima vieniems pensininkams pensijas sumažinti labiau nei kitiems. Be  to, dirbantiems pensininkams pensijos negalėjo būti mažinamos daugiau nei nedirbantiems.

Ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ metu, premjeras Andrius Kubilius Konstitucinio Teismo sprendimą vertino priešingai nei opozicija – kaip didele dalimi apginantį Vyriausybės ir Seimo priimtus sprendimus. Pasak premjero, KT aiškiai pasako, jog Vyriausybės sprendimas pensijų mažinimui taikyti skirtingus koeficientus priklausomai nuo gaunamų pajamų atitinka Konstitucinio Teismo doktriną. Be to, Konstitucinis Teismas savo išaiškinime nenurodė, kad visos pensijos ar visi atlyginimai turėtų būti mažinami tuo pačiu vienodu koeficientu. „Buvo pasirinktas progresyvus tiek atlyginimų, tiek pensijų mažinimo principas, t.y. didesniu koeficientu buvo mažinamos didesnės pajamos. Tokį mažinimą galima laikyti arba simboliškai vadinti visuotiniu progresiniu krizės mokesčiu, kuris taikomas visoms iš valstybės ir „Sodros“ biudžeto gaunamoms pajamoms“, – sakė A. Kubilius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...