2010 Birželio 22

Darbas

Seimas leido lanksčiau reguliuoti darbo valandas

veidas.lt

Seimas antradienį patvirtino Darbo kodekso pataisas, kurios leis lanksčiau reguliuoti darbo valandos.

Tačiau, nepritarus Trišalei tarybai, Darbo kodekso pataisose nebeliko siūlymo atleisti darbuotojus vadinamąja darbdavio valia – be įspėjimo, bet išmokant dvigubą išeitinę kompensaciją.

Už projektą balsavo 58 parlamentarai, prieš – 18, susilaikė 31. Priimtą projektą, kad jis įsigaliotų, dar turi pasirašyti prezidentė Dalia Grybauskaitė.

“Konservatoriai bando įteisinti tai, ką ir dabar daro darbdaviai, apeidami įstatymus. Jie ir taip verčia dirbti viršvalandžius, nemokėdami papildomai, nes juk atlyginimai neauga. O čia kalbama apie lankstumą”, – priėmimo metu piktinosi socialdemokratas Algirdas Sysas.

Darbo kodekso pataisas pasiūlė Vyriausybė.

Jomis leidžiama paprasčiau skirti dirbti viršvalandžius, kurie šiuo metu, išskyrus išimtinius atvejus, yra draudžiami. Pataisomis leidžiama terminuotomis sutartimis įdarbinti darbuotojus į naujai steigiamas darbo vietas, dirbti nuotolinį darbą, taikyti suminę darbo laiko apskaitą atsisakant 8 valandų darbo dienos, suteikti teisę darbuotojui laikinai iki trijų mėnesių sustabdyti darbo sutarties vykdymą, jeigu darbdavys ilgiau kaip du mėnesius iš eilės nevykdo savo įsipareigojimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...