2011 Gegužės 24

Seimas ketina steigti Laisvės premiją

veidas.lt

BFL

Už indėlį ginant žmogaus teises bei kovojant už demokratiją siūloma kasmet teikti 5 tūkst. eurų (17,25 tūkst. litų) Laisvės premiją.

Tokiam įstatymo projektui antradienį po pateikimo pritarė Seimas.

Idėjos iniciatorius liberalas Petras Auštrevičius buvo siūlęs premiją reglamentuoti Seimo nutarimu, tačiau vėliau nuspręsta, kad tokią premiją įtvirtinti derėtų įstatymu, kadangi Seimo nutarimas, kuris yra poįstatyminis teisės aktas, nėra tinkama teisinė forma steigiamai premijai reglamentuoti.

Dėl premijos įsteigimo Seimas apsispręs vėliau, kai projektą įvertins parlamentiniai komitetai.

Pateiktu projektu numatoma, kad pretendentais premijai gauti gali būti Lietuvos ir užsienio valstybių asmenys bei organizacijos, nusipelnę laisvei, demokratijai ir žmogaus teisėms, ja bus galima apdovanoti ir už pastangas skatinti tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą bei suverenitetą.

Pretendentus premijai gauti atrinktų Laisvės premijų komisija, kurią sudarytų Seimo frakcijų, Pasaulio lietuvių bendruomenės, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovai.

Premija Seimo nutarimu būtų skiriama iki gruodžio 23 dienos, o įteikiama sausio 13-ąją per Laisvės gynėjų dieną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...