2011 Kovo 31

Seimas

Seimas balsuos dėl didesnių baudų už nusikaltimus

veidas.lt

Seimas ketvirtadienį planuoja balsuoti dėl Baudžiamojo kodekso pataisų, kuriomis smarkiai didinamos baudos už nusikaltimus, priėmimo.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės teikiamos pataisos, kurios Seime koreguotos, siūloma didinti baudas fiziniams asmenims už nesunkius, apysunkius ir sunkius nusikaltimus.

Pataisomis už nesunkų nusikaltimą siūloma nustatyti baudą iki 500 MGL dydžio (šiuo metu iki 100 MGL), už apysunkį nusikaltimą – iki 1000 MGL (šiuo metu iki 200 MGL), už sunkų nusikaltimą – iki 1500 MGL dydžio (šiuo metu iki 300 MGL). Vienas MGL siekia 130 litų.

Seime yra registruotų siūlymų, kuriais norima baudas didinti šiek tiek mažiau, nei pasiūlė prezidentė.

“Tvarkiečio” Remigijaus Žemaitaičio siūlymu, bauda už sunkų nusikaltimą augtų ne iki 1500, o iki 800 MGL dydžio, kitas “tvarkiečių” frakcijos seniūnas Julius Veselka siūlo už nesunkų nusikaltimą baudą didinti ne iki 500, o iki 200 MGL dydžio, už apysunkį nusikaltimą – ne iki 1000, o iki 400 MGL dydžio.

Pataisas svarstęs Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK)prezidentės pateiktą projektą jau pakeitė šiek tiek sušvelnindamas – atsisakė nuostatos didinti baudas už baudžiamuosius nusižengimus bei neatsargius nusikaltimus.

Komiteto teigimu, baudų didinimas būtų neproporcingas pastarųjų nusikalstamų veikų pavojingumui, tad nutarė baudos dydį diferencijuoti priklausomai nuo nusikaltimo sunkumo – griežtesnes baudas nustatyti tik už nusikaltimus, baudžiamajame įstatyme priskiriamus pavojingiausių kategorijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...