2011 Sausio 24

Ekonomika

Savo reikmėms elektrą gaminantys verslininkai ketina bylinėtis su valdžia – B.Lubys

veidas.lt

Savo elektrines turinčios įmonės ketina teismuose bylinėtis su Vyriausybe dėl nuo šių metų pradžios 27 proc. iki 6,01 cento už kilovatvalandę padidinto viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) mokesčio bei reikalavimo jį mokėti ir mažesnės galios jėgainėms.

“Mes visi, turintys elektrines, ruošiamės teisminiam procesui. Nusprendėme bylinėtis su valdžia. Jau dirba teisininkai. Iš pradžių teismai vyks Lietuvoje, vėliau procesas nusikels iki aukštesnio, Europos, lygio”, – interviu dienraščiui “Lietuvos rytas” sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas ir koncerno “Achemos grupė” didžiausias savininkas Bronislovas Lubys.

Anot jo, verslininkai mano, kad energetikos ministro Arvydo Sekmoko įsakymas dėl VIAP padidinimo prieštarauja Elektros energijos įstatymui, kuriame sakoma, kad turi būti remiamos tos elektrinės, kurios šilumą gamina naudodamos atsinaujinančius išteklius.

“Yra sudarytas sąrašas elektrinių, iš kurių valstybė dvigubai brangiau perka elektrą. Įdomiausia, kad į šį sąrašą kažkodėl pateko daugiausia tos elektrinės, kurias valdo ar nuomojasi privačios kompanijos. Jei biržoje ar tinkle kiekvienas gali nusipirkti elektros po 15 centų už kilovatvalandę, valstybė iš Pasvalio, Utenos, Vilniaus ar kitų elektrinių energiją superka dvigubai brangiau – po 30 centų. Kodėl, pavyzdžiui, neperkama iš Plungės, kurioje esu gimęs? Arba Telšių? Kitų miestų? Jei remiame, tai remkime visus”, – tvirtino B.Lubys.

Spaudoje teigta, kad padidintu VIAP nepatenkintos bendrovės “Achema”, “Lifosa”, “Orlen Lietuva”, “Putokšnis ir kitos savas elektrinės turinčios įmonės.

Energetikos ministerija yra pareiškusi, kad neketina atšaukti nuo šių metų įsigaliojusios tvarkos, kai panaikinta VIAP mokesčio išimtis.

Iš viso šįmet ketinama surinkti 613 mln. litų VIAP mokesčio. Pernai surinkta 431 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...