2011 Birželio 08

Savo pajamomis patenkintas kas dešimtas

veidas.lt

 

Scanpix
Absoliuti dauguma šalies gyventojų nėra patenkinta savo pajamų lygiu, o piniginės storis tenkina maždaug kas dešimtą žmogų Lietuvoje.

Tai parodė portalo delfi.lt užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės “Spinter tyrimai” atlikta apklausa.

Dabartinėmis savo pajamomis nėra patenkinta daugiau kaip 87 proc. apklausos dalyvių: 32,5 proc. apklaustųjų pareiškė, jog gaunamos pajamos jų visiškai netenkina, 32,9 proc. respondentų teigė esantys nepatenkinti savo pajamomis, dar 22 proc. apklausos dalyvių sakė, jog gaunamos pajamos jų labiau netenkina nei tenkina.

Savo pajamų dydžiu nesiskundžia 11,1 proc. apklausos dalyvių: 9,9 proc. respondentų teigė esantys patenkinti savo kišenės būkle, o visiškai patenkintų buvo 1,2 proc.

“Spinter tyrimų” duomenimis, bent iš dalies patenkinti savo pajamomis žmonės – tai daugiausiai 36-45 metų didmiesčių gyventojai, turintys aukštąjį išsilavinimą ir per mėnesį uždirbantys 2,5 tūkst. litų ar daugiau. Savo piniginės būkle taip pat dažniau patenkinti vyrai.

Daugiausiai nepatekintų savo pajamomis – tarp jauniausiųjų (iki 25 metų) ir vyriausiųjų (55 metų ir daugiau) apklausos dalyvių. Savo finansais taip pat dažniau skundžiasi mažiau išsimokslinę rajonų centrų gyventojų.

Paklausus, koks atlyginimas, jų manymu, Lietuvoje užtikrintų visavertį gyvenimą, beveik trečdalis (31,8 proc.) respondentų nurodė 2,5-3,5 tūkst. litų siekiančias pajamas. 24,7 proc. apklaustųjų sakė, kad visavertiškai gyventi galima per mėnesį uždirbant tarp 3,5 ir 4,5 tūkst. litų.

4,5 tūkst. litų ar didesnę algą kaip optimalią nurodė 15,8 proc. apklausos dalyvių.

Algos tarp 2 ir 2,5 tūkst. litų pakaktų maždaug kas dešimtam šalies gyventojui (10,6 proc.). 1,5-2 tūkst. litų pajamos tenkintų 11,7 proc. respondentų, o 3,1 proc. apklaustųjų nurodė, kad visavertiškai gyventi galima iš 1,5 tūkst. litų nesiekiančios algos.

Didžiausias pajamas, reikalingas visaverčiam gyvenimui, dažniausiai nurodė jaunimas iki 25 metų ir didmiesčių gyventojai.

+370 5 205 81 31

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...