2011 Spalio 16

Savo malonumui skaito 71 proc. penkiolikmečių

veidas.lt


Lietuvoje mergaitės savo malonumui skaito kur kas dažniau negu berniukai. Rusėjį paskelbtos tarptautinio studentų gebėjimų tyrimo PISA apklausos duomenimis, Lietuvoje kasdien savo malonumui skaito apie 71 proc. penkiolikmečių moksleivių. Tarp jų – net 90 proc. mergaičių ir tik apie 54 proc. berniukų. Pagal mokinių, skaitančių savo malonumui, skaičių Lietuva atsiduria 28 vietoje iš 65 tyrime dalyvavusių šalių. Tyrimo duomenimis, vidutiniškai apie du trečdalius visų apklaustų mokinių teigia kasdien skaitantys savo malonumui, o 37 proc. nurodo, kad neskaito.
Atotrūkis tarp kasdien savo malonumui skaitančių mergaičių ir berniukų didelis visose šalyse. 2000 m. apklausoje dalyvavusiose šalyse savo malonumui skaitė vidutiniškai 60 proc. berniukų ir 77 proc. mergaičių, o 2009-aisiais – atitinkamai 54 ir 74 proc.
Mokslininkų nuomone, kasdienis skaitymas siejamas su geresniais mokymosi rezultatais ir geresniais suaugusiųjų skaitymo įgūdžiais, tad tėvams ir mokytojams reikėtų ugdyti skaitymo malonumą, aprūpinant vaikus įdomia literatūra.
Tyrimas parodė, kad daugiausiai mokinių savo malonumui skaito tokiose šalyse, kaip Kazachstanas (92,8 proc.), Albanija (92 proc.), Tailandas (90,8 proc.). O paskutinėse vietose – Lichtenšteinas (apie 49 proc.), Austrija (51 proc.), Olandija (51,5 proc.). Švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjo pavaduotoja Rita Dukynaitė mano, jog daugiau mokinių laisvalaikiu skaito neturtingose šalyse todėl, kad jaunimas ten turi mažiau pramogų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Anonimas rašo:

  “Tarp jų – net 90 proc. mergaičių ir tik apie 54 proc. berniukų.”–> nuo kada Visuma yra 90+54–>144%???

 2. VArdas VArdas rašo:

  Durneli ten visuma iš kiek berniuku iš kiek mergaičiu


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...