2010 Rugsėjo 03

Savivaldybės nori grąžinti blaivyklas

veidas.lt

Lietuvos miestų vadovai rengiasi valstybiniu lygiu kelti blaivyklų krašte atkūrimo klausimą ir priminti Vyriausybei, kad problemos savaime neišsispręs.

Neblaivių asmenų nakvynės ir jų išblaivinimo rūpesčiai kamuoja beveik visus Lietuvos miestus. Daugiau nei prieš dešimtmetį panaikinus sovietiniu reliktu vadintas blaivyklas aplinkoje nebesiorientuojantys girtuokliai vežami į policijos komisariatus, o sužalotieji – į gydymo įstaigas, rašo “Lietuvos žinios”.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) vadovybė kreipėsi į uostamiesčio merą Rimantą Taraškevičių ir paragino sutelkti pastangas sprendžiant laikino neblaivių asmenų sulaikymo problemas. Gatvėse randamus neblaivius viešąją tvarką pažeidusius asmenis policininkai veža į komisariatus.

“Mūsų komisariatai nepritaikyti asmenims išblaivinti. Juose įrengta po dvi tris nedideles patalpas laikinam sulaikymui. Jei mes jose paguldome girtuoklius, neturime kur sodinti nusikaltimus padariusių asmenų”, – aiškino Klaipėdos apskrities VPK atstovas Albinas Strumyla.

Vien per aštuonis šių metų mėnesius uostamiesčio policija į komisariatus pristatė beveik 3 tūkst. neblaivių asmenų.

Savivaldybės atstovai sutinka, kad problema yra aktuali, tačiau aiškina, kad dėl visko kaltas lėšų stygius. “Nakvynės namų patalpos taip pat nepritaikytos neblaiviems asmenims apnakvindinti. Norint juos ten vežti reikia atlikti remontą. Kas skirs tam lėšų?” – klausė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė.

Be to, jos teigimu, socialiniai darbuotojai negalėtų sudrausminti įsisiautėjusių girtuoklių.

Šiuo metu su išblaivinimu susijusios paslaugos Lietuvoje teikiamos tik Vilniaus nakvynės namų filiale “Sala”. Pasak įstaigos vedėjos Jurgitos Radzevičiūtės, nakvynę vienai nakčiai čia randa ne tik asocialūs žmonės. Švenčių dienomis ar savaitgaliais sulaukiama ir inteligentiškos išvaizdos klientų. Visi čia patekusieji privalo susimokėti 52 litus.

Pagal nusistovėjusią tvarką, jei gatvėje randamas neblaivus asmuo yra sužalotas, policijos pareigūnai būtinai iškviečia greitosios medicinos pagalbos ekipažą. Atvykusiems medikams nusprendus, kad asmeniui reikalinga skubi pagalba, jis vežamas į gydymo įstaigą. Tačiau sušilę ir prablaivėję tokie žmonės ligoninių priimamuosiuose ima triukšmauti, kelti pavojų rimtiems ligoniams.

Blaivyklų atkūrimu jau prieš kurį laiką ėmė rūpintis ir Seimo Sveikatos reikalų komitetas. Jo pirmininkas Antanas Matulas, gavęs Lietuvos gydymo įstaigų vadovų kreipimąsi dėl nesprendžiamos problemos, iškart kreipėsi į Vyriausybę

“Dar pernai spalį prašymą spręsti blaivyklų klausimą pateikėme Vyriausybei. Kancleris Deividas Matulionis man atrašė, kad iki 2009 metų lapkričio 16 dienos Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijos pateiks suderintus siūlymus dėl bendros darbo grupės, kuri parengs reikalingus teisės aktų projektus, sudarymo. Tačiau praėjo beveik metai, o jokio atsakymo, ar ta darbo grupė sudaryta ir ką ji nuveikė, negavau. Teks vėl priminti”, – aiškino A.Matulas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...