2011 Sausio 20

Savivaldos rinkimuose kandidatuojantis V.Uspaskichas prašo panaikinti jo neliečiamybę

veidas.lt

Savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujantis Darbo partijos (DP) lyderis europarlamentaras Viktoras Uspaskichas paskelbė prašantis panaikinti jam kaip kandidatui garantuojamą teisinę neliečiamybę.

“Siekdamas užkirsti kelią įvairioms spekuliacijoms, iš karto prašau panaikinti mano teisinę neliečiamybę”, – DP išplatintame pranešime cituojamas V.Uspaskichas, pirmuoju numeriu įrašytas į partijos kandidatų sąrašą Vilniuje.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 46 straipsnis suteikia teisinę neliečiamybę kandidatams į savivaldybės tarybos narius rinkimų agitacijos kampanijos metu, taip pat iki naujai išrinktos savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio.

Be Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sutikimo kandidatai negali būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn, suimti, negali būti kitaip suvaržyta jų laisvė.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako, kad dėl V.Uspaksicho teisinės neliečiamybės komisija spręs, tik jeigu bus gautas atitinkamas teisėsaugos institucijų prašymas.

“Pats pareiškimas teisinės neliečiamybės niekaip nepanaikina. Neskubinkime įvykių, iki sausio 28-osios, kai skelbiame kandidatų sąrašus, dar yra laiko. Jei bus atitinkamas teisėsaugos institucijų prašymas, mes jį svarstysime, ir, be abejo, komisijos nariai atsižvelgs, jei bus ir atitinkamas politiko prašymas”, – BNS sakė Z.Vaigauskas.

Vilniaus apygardos teisme šiuo metu nagrinėjama vadinamoji DP juodosios buhalterijos byla. Joje tarp kaltinamųjų yra ir “darbiečių” lyderis V.Uspakichas.

Jis buvo įgijęs teisinį imunitetą, kai buvo išrinktas į Europos Parlamentą, bylos nagrinėjimas teismas buvo įstrigęs maždaug metus.

Praėjusių metų rugsėjo pradžioje EP V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę panaikino.

Paskelbęs, jog kandidatuos savivaldos rinkimuose, V.Uspaskichas neigė, jog taip siekia susigrąžinti teisinį imunitetą, ir tvirtino neliečiamybės pats atsisakysiantis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...