2011 Vasario 21

Savivaldybių rinkimai

Savivaldos rinkimuose dalyvauja kitų valstybių finansuojamos politinės grupelės

veidas.lt

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas teigia, kad savivaldos rinkimuose dalyvauja Lietuvai nedraugiškų valstybių finansuojamos politinės grupelės.

Tačiau NSGK vadovas pabrėžia, kad kartais yra sunku atskirti, kada finansuojamas verslo sandoris, o kada – politinės grupelės.

“Apie partijas nekalbėsiu, nenoriu spekuliuoti. Tačiau yra nedidelių organizacijų, kurios visiškai priklausomos. Jos dalyvauja ir savivaldos rinkimuose. Kai kalbame, kad tai gali būti neskaidrūs pinigai, reikia pasakyti, jog finansavimas dabar tvarkomas kitaip, ir konspiracija yra kur kas didesnė”, – interviu savaitraščiui “Veidas” sakė A.Anušauskas.

Pasak jo, “yra daug aplinkinių būdų, kaip galima remti partijas”.

“Yra fondų Rytuose, yra Vakaruose, kurie remia kai kurių marginalinių partijų renginius ir jų veiklą. Tačiau ta veikla nebūtinai tiesiogiai reiškiasi politinėmis akcijomis. Dažnai parama ateina per kultūros rėmimą ir panašiai. Pagal mūsų įstatymus, tai nėra draudžiama”, – teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas.

Į pastabą, kad Lietuvoje prokurorai dar nė karto nėra pradėję tyrimo dėl galimai neskaidrios paramos A.Anušauskas atsakė: “Net totalitarinis Baltarusijos režimas žino, kad opozicija remiama iš užsienio, bet tų pinigų perimti nesugeba. O jeigu ir užkerta tam kelią, tai drastiškomis priemonėmis ir ne iš karto.”

“Tuo metu Lietuvoje kiekviena nedemokratiškai nusiteikusi organizacija naudojasi demokratijos teikiamais privalumais ir susitvarko savo finansavimą taip, kad teisėsaugos institucijos neturėtų galimybių prie to prikibti”, – konstatavo NSGK vadovas.

Savivaldybių tarybų rinkimuose ateinantį sekmadienį dieną dalyvauja 23 partijos bei 505 savarankiškai išsikėlę politikai, kurių dalis yra susijungę į 28 koalicijas. Iš viso bus renkami 1526 savivaldybių tarybų nariai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...