2011 Gruodžio 18

Savaitgalio kelionės išvaduoja iš rutinos

veidas.lt


Gruodžio mėnesį visur išplinta kalėdinė nuotaika, visuose Europos miestuose padaugėja renginių, tad padidėja trumpesnių, bet turiningesnių pažintinių kelionių paklausa.

Gyvenimo tempas vis greitėja, darbo krūvis auga, streso nemąžta, o atostogų kiekvienam vidutiniam Lietuvos gyventojui nedaugėja – kaip buvo 28 dienos, taip ir tebėra. Todėl vis daugiau žmonių siekia kuo kokybiškiau pailsėti per savaitgalius, ir ypač per ilguosius. Vasarą poilsio galimybių pasirinkimas didžiulis, o štai rudenį ir žiemą – skurdesnis.
Žinoma, galima rinktis Druskininkų ar Birštono sanatorijas – ten per dvi tris dienas nuvargęs žmogus atgauna jėgas, pailsi, kitaip tariant, vėl būna pastatomas ant kojų. Galima vykti ir į mūsų pajūrį, kad vėjas išpūstų blogas mintis bei nuovargį, tačiau gruodį, tamsųjį metą, norisi ne tik atsigauti, pailsėti, bet ir šventinę nuotaiką pajusti.
Tam, pasirodo, esama daugybės galimybių. Ir nebūtinai brangių. Kartais pailsėti, daug pamatyti, gerų įspūdžių per porą dienų patirti galima ir už 200–400 Lt.
Štai Viktorija Šimkuvienė jau gyvena kelionės į Vokietiją, Brėmeną, nuotaikomis. Apie tai, kad vos per savaitgalį galima patirti neišdildomų kalėdinių įspūdžių, ko dažnai pasigendama Lietuvoje, ji išgirdo iš tokios kelionės skonį jau pajutusių draugų. Kartu su kelionių agentūros konsultante moteris sudarė lankytinų objektų sąrašą. Agentūra spręs ir kitus su buitimi susijusius klausimus: skrydžio, apgyvendinimo, automobilio nuomos. Šimkų šeima šįkart į kelionę leisis su ketverių metų sūnumi, nes šventinėmis nuotaikomis gyvenančioje Vokietijoje ir jam bus ką veikti. Keliautojai suskaičiavo, kad kiekvienam žmogui kelionė kainuos po 500 Lt.

Pirmauja Vokietija ir Čekija

Skirtingi kelionių organizatoriai tvirtina, kad šiemet tarp savaitgaliais lankytinų šalių pirmauja Vokietija, Airija ir Čekija. Su pigių skrydžių bendrovėmis iš Lietuvos patogu nuskristi į Frankfurtą, Brėmeną ir Berlyną. Autobusais dažniausiai vykstama į Krokuvą, Prahą, Vieną. Vis dar neblėsta Paryžiaus populiarumas, ypač dabar, kai Eiffelio bokštas mini 120 metų jubiliejų ir pasipuošė ypatingu apšvietimu. Beje, nuvykus į Paryžių kelionių organizatoriai dar siūlo aplankyti Vyno muziejų arba nueiti į miuziklą ar operos spektaklį.
Pasak agentūros „Guliverio kelionės“ direktoriaus Algio Brazionio, savaitgalio keliones renkasi toli gražu ne vien jaunimas. Nemažai vyksta ir garbaus amžiaus žmonių, tarp jų – senelių, keliaujančių kartu su anūkais. Mėgstamiausi jų maršrutai – Praha, Viena, Talinas. Lygiai taip pat noriai lietuviai renkasi ir trijų keturių dienų keliones laivais iš Talino arba Rygos į Stokholmą.
Pasak mūsų pašnekovės V.Šimkuvienės, per dvi dienas galima susidaryti įspūdį apie miestą, bet prieš tai reikia tiksliai susiplanuoti lankytinas vietas, dominančius muziejus ir renginius. „Štai aš pernai trumpam buvau nuskridusi į Romą. Per kelias dienas tiek pamačiau ir šis miestas man taip patiko, kad ateityje planuoju ilgesnę kelionę po Italiją“, – savo planais dalijasi ponia Viktorija.

Į patikusią šalį – po kelis kartus

Žinoma, kiekvienas keliautojas skaičiuoja, kur jis daugiau pamatys, patirs ar gaus daugiau paslaugų už tam tikrą numatytą pinigų sumą. Tarkime, jei trims dienoms ir dviem naktims turi 800–1000 Lt, gal verčiau nuvažiuoti į Druskininkų sanatoriją, kur būsi maitinamas, masažuojamas, lepinamas įvairiomis procedūromis visas 60 valandų. Bet dažnai ir į Druskininkus neprivažinėsi, todėl kartais norisi komfortą iškeisti į nuotykius ir patraukti, tarkime, į Prahą ar Vieną.
Kaip tik taip elgiasi kita mūsų pašnekovė Ernesta Rimkevičiūtė: pasilepinti grožio bei sveikatinimo procedūromis ir pailsėti ji vyksta į Druskininkus ar Birštoną, o trumpų kelionių į užsienį metu laiką mėgsta leisti lankydamasi po įvairias žymias vietas. Moteris savaitgalio kelionėmis pasimėgauja net keturis penkis kartus per metus. Į patikusią šalį Ernesta sugrįžta po kelis kartus. Štai ką tik ji parvyko iš Austrijos, kurioje lankėse jau trečiąkart. Dviejų nakvynių kelionė Austrijoje jai atsiėjo apie 1000 Lt. Visai neseniai keliautoja grįžo iš Latvijos, o netrukus patrauks į Estiją, nes nusprendė į šią šalį pažvelgti iš naujo.
Pasak kelionių agentūrų atstovų, rinkdamiesi, kur keliauti savaitgalį, žmonės įvertina, kiek truks pati kelionė. Todėl dažniausiai apsistojama ties artimosiomis šalimis, kad liktų kuo daugiau laiko miestams išžvalgyti. Lietuvoje veiklą pradėjus pigių skrydžių bendrovėms, populiariausia į konkretų miestą skristi lėktuvu. Tiesa, norint stipriai sutaupyti, tokią kelionę geriausia užsisakyti prieš tris–penkis mėnesius, tačiau įgudę keliautojai mielai naudojasi ir paskutinės minutės pasiūlymais, taip vėlgi gerokai sutaupydami.

Europoje karaliauja kalėdinės mugės

Nuo lapkričio pabaigos iki Kalėdų daugumoje didžiųjų Europos miestų šurmuliuoja kalėdinės mugės, garsėjančios savo autentiškumu, romantiška atmosfera, kokybiškomis rankų darbo prekėmis, pramogomis, skirtomis suaugusiems ir vaikams. Jų metu vyksta klasikinės muzikos koncertai koncertų salėse ir įvairūs koncertai su artistų pasirodymais gatvėse bei aikštėse. Visuotinai pripažinta, kad kalėdinės mugės pačios gražiausios Vokietijoje, nedaug atsilieka ir Liuksemburgo, Vienos ar Prahos mugės. „Pastaruoju metu žmonės ypač skaičiuoja pinigus, todėl renkasi pamatyti panašiai tą patį, ką ir Skandinavijoje, bet sumokėti pigiau“, – klientų pasirinkimą keliauti į Vokietiją pagrindžia kelionių agentūros „Pasaulio kelionės“ atstovė Alina Kleinauskaitė.
Kai kalbama apie šeimas ir vaikus, A.Kleinauskaitės nuomone, pačios turiningiausios savaitgalio kelionės su vaikais rengiamos į Prahą, kur vaikams numatyta įvairių programų, atrakcijų, pasakų herojų pasirodymų. Tiesa, nuvykti į Čekiją šiek tiek brangiau nei į Vokietiją, nes į Čekiją neskraidina pigių oro linijų bendrovės. Todėl skrydis į Prahą gali kainuoti 600–800 Lt, o į Brėmeną nuskristi galima ir už šimtą litų. Dar brangiau skristi į Skandinavijos šalis, todėl trumpas turistines keliones į šias valstybes renkasi palyginti mažai lietuvių.

Atsirado naujų pramogų

Na, o kur galima nuvykti ir per tris paras pamatyti tiek, kiek poilsinių kelionių mėgėjai nepamato ir per tris savaites? Kelionių agentūros „Švitė“ vadovė Aušra Vėbrienė rekomenduoja Islandiją. Jos žodžiais, ten per trumpą laiką galima išvysti labai daug neregėtų dalykų bei reiškinių ir patirti dar neišbandytų potyrių, tarkime, pasilepinti „žydrosiomis“ versmėmis. Tiesa, tokia kelionė nėra pigi, ji atsieis apie 1500 Lt.
Beje, dviem trims dienoms galima vykti net į Honkongą. Kai kam patinka kalėdinė prekyba šiame mieste, kai kam – pats miestas ir jo šurmulys, o trečius traukia užsienio turistams siūlomos paslaugos.
Šeimoms prieš Kalėdas ypač rekomenduojama vykti į Švedijos Dalarnos Kalėdų miestelį. Jame ir vaikai, ir suaugusieji patiria neįtikėtinų nuotykių ir grįžta puikios nuotaikos, nes ten parko lankytojai patys gali kepti, važinėtis elnių traukiamomis rogėmis, žaisti su nykštukais, vaikščioti į trolių namelius, žvalgytis, kaip jie gyvena ir ką valgo. Kalėdų miestelyje verda tikras gyvenimas – troliai slepiasi medžiuose, paslapčiomis iš spanguolių krūmelių dairosi elfai, vakarais Žiemos karalius su karaliene atvyksta pažiūrėti įspūdingo fejerverkų. Beje, šis parkas lietuvių turistams dar mažai žinomas.
Itin įdomią savaitgalio kelionę galima susiorganizuoti ir į Pietų Vokietiją. Iš Miuncheno oro uosto vykstama į Garmišo-Partenkircheno kurortą, kuriame nuo aukščiausios Alpių viršukalnės atsiveria Šveicarijos, Italijos, Austrijos tolumos. Tai klasikinis kalnų kurortas su turtingomis Alpių kalnų vietovių tradicijomis, kuriame saugoma gamta, kultūra ir teikiamos kokybiškos paslaugos. Organizuojamos kelionės po Bavarijos pilis, galima lankytis baseinuose, pirtyse, linksmintis išskirtiniuose Bavarijos restoranuose.

Populiariausios savaitgalio kelionės (2 nakvynės/Lt)

Kaina iki 500 Lt

Punskas–Seinai–Vygriai    89
Stokholmas    255
Jaunpilis–Kuldyga–Ventspilis    289
Senosios Lietuvos pilys Baltarusijoje–Minskas 319
Talinas–Ryga    329
Liublinas–Zamoscis–Chelmas    359
Berlynas, Tropikų salų parkas    399
Varšuva–Krokuva–Velička–Čenstakava    419
Talinas–Saremos sala–Ryga–Rundalė    429
Gdanskas–Sopotas–Marienburgas–Griunvaldas    439
Zakopanė–Krokuva    459

Kaina nuo 500 iki 1000 Lt

Slovakijos Tatrai–Krokuva    529
Budapeštas–Dunojaus vingis    539
Čekijos kalnai–Praha    549
Praha–Viena–Budapeštas    557
Pietų Čekija–Viena    559
Praha–Viena    559
Austrija–Slovakija    609
Praha–Karlovi Varai    627
Potsdamas–Berlynas–Drezdenas    629
Drezdenas–Meisenas–Saksonijos Šveicarija    719
Švedija, Dalarnos parkas    865

Kaina per tūkstantį litų

Islandija    1500
Paryžius    1650
Honkongas    2475

Šaltinis: „Guliverio kelionės“, „Švitė“, „Pasaulio kelionės“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...