2011 Sausio 13

Lechas Valensa

Sausio 13-oji prisidėjo prie komunizmo žlugimo

veidas.lt

Tragiški įvykiai Vilniuje 1991 metų sausį prisidėjo prie galutinio komunizmo žlugimo Vidurio ir Rytų Europoje, ketvirtadienį teigė buvęs Lenkijos prezidentas ir šalies išsivadavimo simbolis Lechas Walesa (Lechas Valensa).

Laiške Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei Nobelio premijos laureatas taip pat išsakė viltį, kad bus išspręstos problemos dėl lenkų tautinės mažumos Lietuvoje.

“Šią dieną, kuri tokia svarbi Lietuvai, perduodu savo solidarumo išraišką drąsiems Lietuvos žmonėms, kurie turėjo drąsos prieš 20 metų reikalauti nepriklausomybės prieš galingą Sovietų Sąjungą, vadovaujamą Maskvos”, – rašoma laiške, kurio kopiją gavo BNS naujienų agentūra.

“Ši drąsa buvo sumokėta krauju. Tragiški 1991 metų sausio įvykiai Vilniuje plačiai nuskambėjo pasaulyje, prisidėdami, kartu su kitais įvykiais, prie galutinio komunizmo žlugimo Vidurio ir Rytų Europoje”, – rašo L.Walesa.

Laiške jis palinkėjo Lietuvai ir jos gyventojams sėkmės politikoje, ekonomikoje ir socialinėje srityse.

“Tuo pat metu tikiuosi, kad problemos, su kuriomis susiduria lenkų mažuma, šimtmečius gyvenanti Lietuvoje, bus išspręstos, ir tai leis toliau kurti draugiškus santykius tarp mūsų žmonių, kurie tokie artimi istoriškai”, – teigia buvęs Lenkijos vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...