2011 Birželio 10

Šauliams linkėjo idėjų semtis iš tarpukario

veidas.lt

BFL

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako šaulius tarpukario Lietuvoje buvus viena galingiausių patriotinių jėgų.

Parlamento vadovė pasveikino šį šeštadienį vyksiančio Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių suvažiavimo dalyvius ir palinkėjo semtis idėjų iš tarpukario Lietuvos šaulių veiklos, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

“Šį linkėjimą išsakau, žvelgdama į Lietuvos šaulių sąjungos istoriją, kuri, artėdama prie savo šimtmečio, skaičiuoja daugybę gražių ir naudingų darbų, nudirbtų tėvynei. Gerai žinote, kad šauliai tarpukario Lietuvoje buvo viena galingiausių patriotinių jėgų, ir patriotizmas šiuo atveju apėmė labai daug gyvenimo sričių: be karinio rengimo, šauliai organizavo kultūrinį ir sportinį gyvenimą, rengė lietuvių kalbos, istorijos kursus, mokė organizuotos civilinės saugos”, – sveikinime teigia I. Degutienė.

Seimo pirmininkės nuomone, tai galėtų būti orientyras ir šiandieninei Lietuvos šaulių sąjungai.

“Visuomenė, ypač moksleiviai, neretai gauna per mažai patriotizmo pamokų, todėl jūsų aktyvią veiklą matyčiau kaip vieną iš kelių prisidedant prie jaunuomenės, o ir visos visuomenės auklėjimo, tautinių ir valstybinių idėjų sklaidos. Juo labiau kad ir atkurtoje jūsų sąjungos istorijoje turime iškilių asmenybių, tikro pasiaukojimo pavyzdžių – deja, tikrai per mažai žmonių žino, kad Lietuvos laisvės gynėjai, kurių žūties dvidešimtmetį šiemet minime, Ignas Šimulionis, Darius Gerbutavičius, Gintaras Žagunis, taip pat buvo šauliai”, – sveikinime rašo I. Degutienė.

Seimo pirmininkė palinkėjo šių žmonių atminimo šviesoje šaulių organizacijai, būsimajam organizacijos vadui ir kiekvienam šauliui aktyvesnio ir ryškesnio vaidmens dabarties Lietuvoje ir viešajame gyvenime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...