2011 Rugpjūčio 02

Saulės Piktys paroda „Strėlė & 4 elementai”

veidas.lt

"Veido" archyvas

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, Putvinskio g. 64, Kaune rugpjūčio 5 d., penktadienį, 16 val. įvyks dailininkės Saulės Piktys personalinės parodos „Strėlė & 4 elementai” atidarymas.

JAV gyvenanti ir dirbanti autorė pristato 2009 – 2011 m. sukurtus darbus ant popieriaus ir neapdirbto lino.

Paroda „Strėlė & 4 elementai” pristato žiūrovui kūrybinį procesą, vizualinės kalbos ieškojimą, vykstantį dailininkės studijoje. Akvarelėms ir eskizams ji specialiai pasirenka rankų darbo kinietišką akvarelinį popierių, ant kurio uždėjus liniją jau nieko nebūna galima taisyti ar keisti.

„Mano abstrakcijos, spontaniškas pojūtis patiriant pasaulį, kuris išlieka mano atmintyje, ir kurio aš negaliu užfiksuoti su fotokamera, kai vizualiai įsimenu požiūrį ar įvykį, jis tampa mano balsu, mano realybe. Norėjau išlaikyti ir pagauti neapibrėžtumą – pagrindinę emociją, nuo kurios kasdieninis gyvenimas mus išvaduoja, bet tai lieka mūsų sąmonėje. Spalvinė paletė beveik visą laiką dinamiška, dominuojančios spalvos ir tonai: kobalto mėlyna, akvamarinas, rožinė, ryškiai raudona, ochra, ultramarinas ir geltona. Pasirinkau tas spalvas kurios šaltos ir šiltos, kaip kiekvieno individo gyvenime – džiaugsmas ir liūdesys. Kūryba man yra praktika, pokalbis su savim kasdien“, – teigia S. Piktys.

Paroda skirta Lietuvai intriguoja savo pavadinimu, kurį iššifruoti galima įvairiai, kaip keturias atskiras parodos erdves, kaip vardo inicialus, keturis metų laikus, bet svarbiausias dėmesys abstrakčiuose kūriniuose skiriamas keturioms stichijoms. Ugnis – energija, vanduo – emocijos, oras – svajonės, ir žemė – apsauga, o viską perverianti strėlė – simbolizuoją sielą, kaip mūsų asmeninį individualų požiūrį. „Ši kombinacija – man atveria laiko ir erdvės begalybę, mano namai yra mano viduje stimuliuojami elementų, ieškant esmės tarp fantastinių žmonių, įvykių ir mus supančios aplinkos“, – sako autorė.

Saulė Piktys gimė 1964 m. Kaune. 1982 – 1989 studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1989 m. S. Piktys gyvena ir dirba Santa Monikoje, JAV. 17 metų ji dirbo kaip profesionali dailininkė-dizainere tekstilės ir interjero pramonėje, multiplikacijoje, bei scenos menininke televizijoje su kino kompanijomis: NBC, CBS, „Fox“, „Paramount“, „Warner Bros“ ir kt. Per paskutinį dešimtmetį dalyvavo daugiau kaip 55 meno parodose, Niujorke, Vašingtone, Los Andžele, Santa Monikoje, Čikagoje, Malibu bei kituose JAV miestuose, šeštą kartą rengia parodą Tėvynėje.

Saulės Piktys kūrinių yra įsigiję Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Trakų Istorinis Nacionalinis Parkas, Vilniaus Dailės Akademija, įvairios korporacijos JAV, Lietuvos verslo įmonės ir kolekcionieriai iš įvairių pasaulio šalių: JAV, Australijos, Vokietijos, Izraelio, Brazilijos, Lenkijos, Italijos ir Lietuvos.

Paroda veiks: 2011 08 05 – 2011 09 04

Papildomą informaciją teikia parodos kuratorė Jurgita Rimkutė tel: + 370 37 20 41 02

Maloniai kviečiame apsilankyti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...