2014 Liepos 17

Saugumas ir privatumas internete: ar galima turėti abu

veidas.lt


Internetas yra vienas svarbiausių pasaulio pažangos variklių. Jo pasiekiamumas lemia žmonijos raidą, bet kartu būtina užtikrinti globalių principų, saugančių žmogaus teises, įgyvendinimą.

„WikiLeaks“ skandalas ar JAV nacionalinės saugumo agentūros darbuotojo Edwardo Snowdeno nutekinta informacija apie žvalgybų rinktus privačius vartotojų duomenis sukėlė diskusiją, ar virtualioje erdvėje įmanoma suderinti saugumą bei pagarbą vartotojų privatumui. O gal vis dėlto turėtume susitaikyti su tuo, kad pasaulis pasikeitė, kad tradicinis privatumo suvokimas internete nebeegzistuoja, ir to per daug nesureikšminti?

Išlaikyti privatumą tampa vis sudėtingiau
Virtuali erdvė, suteikusi daug galimybių, kartu sukūrė ir iki šiol nematytų iššūkių.
„Internetas padeda iš skurdo pakilti milijonams žmonių, išplėsdamas galimybes naudotis savo teisėmis, tačiau yra ir kita pusė. Kartais internetas meta iššūkį mūsų laisvėms bei mūsų suvokimui, kas yra privatumas. Per pastaruosius kelerius metus buvo daug sužinota apie žvalgybą bei sekimą ir apie tai, kaip lengvai gali būti „perimtas“ komunikavimas. Norint tai suvaldyti, sekimas turi būti apribotas daugybe griežtų apribojimų, antraip tai gali turėti didelę įtaką mūsų privatumui bei žmogaus teisėms apskritai“, – trečiajame Stokholmo interneto forume kalbėjo Švedijos informacinių technologijų ir energetikos ministrė Anna Karin Hatt.
Ministrės teigimu, jei sekti vis dėlto leidžiama, tokia priemonė turi būti griežtai paremta demokratinių procesų metu priimtais įstatymais ir būti proporcinga numatomiems rezultatams. Kitaip tariant, piliečių saugumas negali būti užtikrinamas pažeidinėjant universalias žmogaus teises. „Būtina, kad procesas būtų tikrinamas ir subalansuotas. Joks sekimas negali būti argumentuojamas tik tuo, kad techninės galimybės tai leidžia“, – teigė A.K.Hatt.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 272014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-27-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...