2010 Lapkričio 17

Krepšinis

Šarūnas Jasikevičius sugrįžta į gimtinę

veidas.lt

Jei pavyks sutvarkyti formalumus, vienas geriausių mūsų šalies krepšininkų Šarūnas Jasikevičius šiandien apsivilks Vilniaus “Lietuvos ryto” komandos marškinėlius ir bandys traukti ekipą iš nesėkmių liūno Eurolygoje.

“Jis žais mūsų komandoje? Nežinojau”, – antradienį po rytinės treniruotės stebėjosi “Lietuvos ryto” aukštaūgis bosnis Kenanas Bajramovčius. Išgirdęs, kad tai oficiali informacija, santūriai šyptelėjo: “Puiku. O kaip bus, pamatysime vėliau.”

„Lietuvos rytas“ rašo:

„Kurį laiką buvau bedarbis, atsidūręs kvailokoje situacijoje, o dabar esu Vilniuje ir vėl pradedu gyventi krepšininko gyvenimą”, – šypsojosi „Lietuvos ryto” aprangą apsivilkęs Šarūnas Jasikevičius.

34 metų 192 cm ūgio įžaidėjas vakar sudarė su „Lietuvos ryto” klubu sutartį iki sezono pabaigos ir iškart buvo įregistruotas Eurolygos varžyboms.

Nors kelionėje iš Graikijos prapuolė trys Š.Jasikevičiaus lagaminai, jis rengiasi šiandien sostinės „Siemens” arenoje dalyvauti labai svarbiame vilniečiams Eurolygos mūšyje su Zagrebo „Cibona”.

Praėjusį sezoną Atėnų „Panathinaikos” žaidęs kamuolio burtininkas nerungtyniavo nuo birželio mėnesio.

„Lietuvos ryto“ pranešimu, rinkdamasis geriausią sprendimą, kur tęsti karjerą, Š.Jasikevičius tapo tėvu – rugsėjo 22 -ąją Atėnuose jo gyvenimo draugė Anna Douka pagimdė dukterį Ailą.

„Vilniaus klubas labiausiai manęs norėjo, ir aš manau, kad pasirinkau teisingai. Reikia eiti ten, kur esi labiausiai laukiamas”, – pabrėžė įžaidėjas.

– Kas lėmė jūsų apsisprendimą žaisti „Lietuvos ryte”?

– Buvo daug priežasčių, bet pagrindinė – aš pasiilgau krepšinio.

Jau daug metų norėjau sugrįžti į Lietuvą, o sulaukus dukrytės norėjosi ir būti arčiau artimųjų.

Be to, tai buvo geriausias pasirinkimas ir man kaip profesionaliam krepšininkui.

– Pinigai tikriausiai nebuvo lemiama priežastis?

– Šiuo karjeros metu pinigai tikrai nedaug ką lemia. Pirmiausia norėjosi ateiti į komandą, kuri laukia manęs labiausiai.

Man nusibodo sėdėti namie ir žiūrėti Eurolygos rungtynes per televizorių. Mano pažįstami krepšininkai kovoja aikštėje, o aš namuose sauskelnes keičiu.

Norėjau vėl būti krepšininkas ir daryti tai, ką geriausiai moku gyvenime.

– Vasarą jumis domėjosi ir Kauno „Žalgiris”. Kodėl nepavyko susitarti?

– Aš norėjau ateiti į komandą, kuri manęs nori.

Iš pradžių „Žalgiris” domėjosi, bet paskui man pasirodė, kad tai yra svarbiau ne Kauno klubui, o man pačiam. Todėl derybos ir nutrūko.

– Ar tai, kad klube treneriu dirba geras jūsų draugas Darius Maskoliūnas, turėjo įtakos sprendimui?

– Nelabai. Aš nemažai žinojau apie ekipą iš Dariaus, pažinojau ir kalbėjausi su Aleksandru Trifunovičiumi.

Be to, santykiai su Vainauskų šeima taip pat buvo geri.

Žinau, kad mano šeima turės galimybę metus praleisti Lietuvoje, o man pačiam taip pat buvo svarbu grįžti į krepšinio aikštę po traumos, kuri sujaukė praėjusį sezoną.

– Į „Lietuvos rytą” grįžtate po 11 metų. Atsisveikindamas su Vilniaus klubu žadėjote grįžti baigti karjeros.

Ar šį jūsų žingsnį jau galima vertinti kaip karjeros pabaigą?

– Nenorėčiau, kad tai būtų pabaiga. Žaisiu krepšinį, kol turėsiu paskatų.

Dabar jaučiu, kad noriu žaisti ir padėti savo komandai.

Galbūt tai paskutinis sezonas, o galbūt bus dar keturi ar penki. Kai jau esi tokio amžiaus, tenka apsispręsti po kiekvieno sezono.

Nuo birželio nesu žaidęs krepšinio ir reikėtų pajusti varžybų ritmą. Nors treniravausi su „Peristeri”, treniruotės nebuvo tokios įtemptos kaip tikriausiai bus „Lietuvos ryte”.

– Ar planuojate žaisti su „Cibona”?

– Reikėtų klausti trenerio. Aš galiu eiti ir žaisti, bet nesu įsitikinęs, ar galėsiu padėti komandai.

– Sekmadienį „Lietuvos ryto” laukia mačas jūsų gimtajame mieste su Kauno „Žalgiriu”. Tikrai įdomiu metu atvykote.

– Ne paslaptis, kad esu kaunietis ir „Žalgirio” sirgalius. Bet man brangus ir „Lietuvos rytas”, nes čia pradėjau savo karjerą.

Atvažiuoti ir žaisti Kaune man nėra paprasta, nes ateina daug draugų ir pažįstamų. Bet esu profesionalas ir stengsiuosi daryti tai, ko reikalaus treneris.

– Kaip į šią žinią reagavo jūsų tėvai?

– Dėl kontrakto sutariau praėjusią naktį. Tik tada pranešiau jiems – greit būsiu Lietuvoje.

– Ar jus atlydės jūsų draugė bei dukra?

–        Taip, kai tik įsikursiu. Dabar neverta visiems lįsti į viešbučio kambarį.

Kai išsirinksiu butą Vilniuje, būsime visi kartu.

– Kodėl taip ilgai delsėte pasirinkdamas komandą?

– Mano prioritetas buvo likti Graikijoje – dėl šeimos ir dėl „Panathinaikos”, kuriame praleidau trejus nuostabius metus. Bet kai nepavyko, teko ieškoti kitų variantų.

Be to, nenorėjau pernelyg skubėti, nes žinojau, kad rugsėjį gims dukrytė.

– Koks jausmas būti tėvu?

– Nuostabus. Labai daug darbo ir bemiegių naktų.

Tačiau tokio gyvenimo aš labai seniai norėjau.

– Pasirinkote 22-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius. Kodėl?

– Tai mano dukters Ailos gimimo data.

– Ar sau esate atsakęs į klausimą, ką darysite vasarą, kai Lietuvos rinktinė žais Europos čempionate mūsų šalyje?

– Šis čempionatas – visiems didelis įvykis, bet nereikia skubėti. Aš nežinau, koks būsiu vasarą, nežinau, ar būsiu reikalingas rinktinei.

Pats į rinktinę nesiveršiu, nes ir be senbuvių Lietuva šiemet Turkijoje atrodė puikiai.

Mintis žaisti rinktinėje krebžda. Bet klausimų dar likę daug – pirmiausia reikia sulaukti vasaros.

– Kokie jūsų santykiai su rinktinės treneriu Kęstučiu Kemzūra?

– Esame seni draugai ir kartu žaidę vienoje komandoje. Palaikome ryšį ir ypač daug bendravome jam tapus Lietuvos rinktinės treneriu.

Nusprendėme kalbėtis pasibaigus sezonui ir tada sudėti visus taškus.

– Kokį įspūdį jums paliko pirmoji „Lietuvos ryto” treniruotė?

– Pirma savaitė naujame klube būna labai sunki. Man tai – tarsi kosmosas. Nežinau nei žaidimo sistemų, nepažįstu komandos draugų.

Todėl nelabai veršiuosi į aikštę kovoti su „Cibona”, nors labai norisi. Viską spręs treneris.

Š.Jasikevičiaus karjera

1995–1998 m. Merilando universitetas (JAV).

1998–1999 m. Vilniaus „Lietuvos rytas”.

1999–2000 m. Liublianos „Olimpija”.

2000–2003 m. „Barcelona”.

2003–2005 m. Tel Avivo „Maccabi”.

2005–2007 m. „Indiana Pacers”.

2007 m. „Golden State Warriors”.

2007–2010 m. Atėnų „Panathinaikos”.

Titulai

Su Lietuvos rinktine: 2000 m. Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronza. 2003 m. Europos čempionato auksas (Švedijoje Š.Jasikevičius rinko po 14 taškų, atliko po 8,2 rez. perd. ir buvo išrinktas naudingiausiu pirmenybių žaidėju), 2007 m. Europos čempionato Ispanijoje bronza.

Su klubais: Eurolygos laimėtojas (2003, 2004, 2005, 2009 m.), 2005 m. Eurolygos finalo ketverto naudingiausias žaidėjas, du sezonus rinktas į geriausių Eurolygos žaidėjų penketą, 2008 m. įtrauktas tarp 50 Eurolygos legendų, pernai išrinktas į Eurolygos dešimtmečio komandą.

Slovėnijos taurės laimėtojas (2000 m.), Ispanijos čempionas (2001 ir 2003 m.), Ispanijos taurės laimėtojas (2001 ir 2003 m.), Izraelio čempionas (2004, 2005 m.), Izraelio taurės laimėtojas (2004, 2005 m.), Graikijos čempionas (2008, 2009, 2010 m.), Graikijos taurės laimėtojas (2008 ir 2009 m.).

„Respublika“ praneša:

“Vakar dar jaučiausi bedarbis, o šiandien jau turiu komanda, vėl atsirado krepšininko gyvenimas. Aišku, prie jo vėl reikės priprasti, juk tiek metų esi įpratęs treniruotis, žaisti, galvoti apie rungtynes, o paskutiniu metu reikėjo galvoti tik kaip “pampersą” pakeisti”, – antradienį Vilniuje, “Lietuvos ryto” arenoje, surengtame susitikime su žiniasklaida kalbėjo krepšininkas. Jis su gyvenimo drauge graike Ana Duka (Anna Douka) augina rugsėjo pabaigoje gimusią dukrelę Ailą.

“Jau nusibodo laukti taip vadinamų didelių komandų, pastarosiomis dienomis “subyrėjo” derybos su kai kuriomis iš jų. Gal padariau klaidą, kad anksčiau neprisijungiau čia, o kažko laukiau. Aišku, lengviau laukti, kai namuose yra dukrytė, bet jau pasiilgau krepšinio ir norisi žaisti, – sakė Š. Jasikevičius, kuris antradienį jau treniruosis su “Lietuvos ryto” komanda. – Iš to ką turėjau, išsirinkau patį geriausią variantą. Per paskutinius pusantro mėnesio “Lietuvos rytas” rodė didžiausią iniciatyvą, jaučiausi labiausiai norimas. Visą laiką reikia eiti ten, kur esi norimas”.

Š. Jasikevičius 1998 metais Vilniaus “Lietuvos ryto” klube pradėjo profesionalo karjerą.

“Tuo metu komanda dar tik kūrėsi, sezonas buvo geras tiek man, tiek komanda. Negaliu patikėti, kad nuo to laiko praėjo 12-13 metų. Dabar esu 12 metų vyresnis, duok Dieve, protingesnis, turbūt lėtesnis”, – prisiminimais dalijosi krepšininkas.

„Respublikos“ teigimu, šį sezoną lietuvis neturėjo sutarties su jokiu klubu, o treniravosi su “Peristeri” komanda Atėnuose (Graikija). Įžaidėjas teigė, kad dar nėra pasirengęs žaisti aukščiausio lygio krepšinį: “Iki komandos lygio man dar trūksta. Komanda, su kuria treniravausi yra ne Eurolygos lygio, ji sprendžia savo klausimus, rengiasi rungtynėms. Treniruočių turėjau, bet esu pasirengęs gal 60-80 procentų”.

“Lietuvos rytas” trečiadienį namuose žais Eurolygos rungtynes su Zagrebo “Cibona” (Kroatija) krepšininkais, tačiau “Šaras” į aikštę greičiausiai neišbėgs.

“Ar žaisiu rytoj, reikės pasitarti su treneriu. Nemanau, kad esu labai pasirengęs žaisti. Paskutinės rungtynės buvo birželio pradžioje, su šia komanda nesitreniravau, o su kita komanda treniravausi tik tris savaites. Nors jaučiuosi normaliai, bet, kai ateini į naują komandą, reikia laiko, ypač, kai išlipus iš lėktuvo laukia vos ne svarbiausios sezono rungtynės”, – teigė Š. Jasikevičius.

Š. Jasikevičiumi domėjosi ir Kauno “Žalgirio” klubas, tačiau derybos su Lietuvos vicečempionu įžaidėjui susiklostė nesėkmingai: “Kai buvo “Žalgirio” susidomėjimas, teko bendrauti su ponu Vladimiru Romanovu. Kaip jau sakiau, reikia eiti ten, kur esi laukiamas ir norimas, o po pokalbio su juo gavau atvirkštinį įspūdį. Paskutinius du mėnesius atsakymas iš jų pusės buvo “ne”, jie manęs nenorėjo”.

“Jei kabinsiu batelius, tai tada, kai pats nuspręsiu, o ne dėl to, kad pernai pasidaręs kojos operaciją labai lėtai atsigavau ir ne daug kas manimi tiki kaip tuo žaidėju, kuris gali žaisti geriausiose komandose. Dar norisi pažaisti, jėgų yra. Jei sugebu po 5-6 dienas per savaitę treniruotis vienas ir eiti į salę, tai reiškia, kad noriu žaisti. Motyvacijos yra daug, o ar jėgų bus, ar kojos leis, ar nugara leis, parodys kelios kitos savaitės. Baigsiu sportuoti tada, kai nebenorėsiu eiti į treniruotes, kai tai taps kančia”, – sakė įžaidėjas.

Š. Jasikevičius “Lietuvos ryto” komandoje žais vilkėdamas 22 numeriu pažymėtus marškinėlius.

2003 metų Europos čempionas Š. Jasikevičius per karjerą iškovojo daugybę titulų, iš kurių ryškiausios – pergalės Eurolygoje tris sezonus iš eilės (2003-2005 metais). Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse įžaidėjas su Lietuvos rinktine pelnė bronzą.

Š. Jasikevičius yra žaidęs “Lietuvos ryto”, Liublianos “Union Olimpija” (Slovėnija), Barselonos “Barcelona” (Ispanija), Tel Avivo “Maccabi” (Izraelis), Atėnų “Panathinaikos” (Graikija), “Indiana Pacers” (JAV) ir “Golden State Warriors” (JAV) komandose.

„Vilniaus diena“ skelbia:

Prie Vilniaus „Lietuvos ryto“ prisijungęs Šarūnas Jasikevičius savęs nelaiko pergalių receptu. Jis taip pat nežino, ar trečiadienį išbėgs į aikštę.

„Keista iš tikrųjų. Dar vakar jautiesi bedarbis, tokioje kvailoje situacijoje. O šiandien jau turi komandą, atsirado vėl krepšininko gyvenimas. Aišku, prie jo reikės priprasti“, – prieš pirmąją treniruotę sostinės komandos gretose žurnalistams sakė Š.Jasikevičius.

„Lietuvos dienos“ teigimu, vienas labiausiai tituluotų Lietuvos sportininkų prisipažino, kad tėvystės džiaugsmai kiek užgožė krepšinį, esą sportinė forma tolima iki tos, kokią demonstruoja naujieji komandos draugai. „Dabar tiktai galvoju, kaip „pampersą“ pakeisti, daugiau nieko, – nusijuokė Š.Jasikevičius. – Tikrai pasiilgau krepšinio, norisi žaisti. Komanda, su kuria treniravausi – ne Eurolygos lygio. Treniravausi tikrai normaliai.“ Savo sportinę formą jis įvertino 60-70 proc.

Paklaustas, kodėl priėmė sostinės klubo, o ne Malagos „Unicaja“ ar kitos užsienio komandos pasiūlymą, krepšininkas tai paaiškino paprastai: „Nusibodo laukti tų didelių komandų, pastarosiomis dienomis subyrėjo derybos su kai kuriomis iš jų; gal padariau klaidą, anksčiau neprisijungdamas čia.“

Nors Š.Jasikevičius teigė visuomet norėjęs žaisti Kauno „Žalgiryje“, Vilniuje jis esą buvo labiau laukiamas. „Lietuvos rytas“ paskutinius pusantro mėnesio daugiausiai iš visų komandų rodė iniciatyvą. Jaučiausi labiausiai norimas. Reikia eiti ten, kur esi daugiausiai norimas, – kalbėjo Šaras. – Gavau atvirkštinį įspūdį (apie „Žalgirį“ – red. past.). Paskutinius du mėnesius atsakymas iš jų pusės buvo „ne“, jie manęs nenorėjo.“

Anot dienraščio, klubas skelbia, kad tituluotas naujokas aikštėje gali pasirodyti jau trečiadienio mače su Zagrebo „Cibona“. Tačiau pats Š.Jasikevičius teigia negalįs to pažadėti. „Nelabai manau, kad esu pasirengęs žaisti. Paskutinės rungtynės buvo gal birželio pradžioje, su šita komanda aš nesitreniravęs, su kita – tik tris savaites“, – aiškino įžaidėjas.

Paprašytas palygint tą Š.Jasikevičių, kuris prieš keliolika metų rungtyniavo sostinės komandoje su dabartiniu, krepšininkas tik nusijuokė: „Dvylika metų vyresnis, duok Dieve, protingesnis, turbūt lėtesnis.“

Krepšininkas teigė nelaikantis „Lietuvos ryto“ paskutine savo karjeros stotele. „Norisi dar pažaisti. Jėgų yra. Kiek jų yra – nežinau, bet žinau, kad noro yra daug. O ar jėgų bus, ar kojos leis, ar nugara leis – parodys ateinančios savaitės“, – svarstė legendinis krepšininkas.

Jis teigė dar nežinantis, ar galės atstovauti Lietuvos rinktinei kitąmet mūsų šalyje vyksiančiame Europos čempionate – esą tai priklausys nuo fizinių galimybių. „Galvoju jau nuo tada, kai paskelbė, kad Lietuvoje bus čempionatas. Tačiau kūno būsena, situacija gali daug ką pakeisti“, – reziumavo Šaras.

„Lietuvos žinios“ informuoja:

Žinia, kad Š.Jasikevičius žais “Lietuvos ryte”, – klube, kuriame 1998-aisiais pradėjo profesionalo karjerą, – pasklido vakar rytą. Kaip teigiama oficialioje klubo svetainėje, su įžaidėju susitarta praėjusią naktį – 193 cm ūgio 34 metų krepšininkas Lietuvos čempionams padės iki sezono pabaigos. Pagalbos vilniečiams labai reikia – po keturių Eurolygos turų ekipa žengia be pergalių, tad nesėkmė per šios dienos rungtynes “Siemens” arenoje su taip pat be laimėjimų žengiančia Zagrebo “Cibona” (Kroatija) atimtų iš Aleksandro Trifunovičiaus auklėtinių galimybę kovoti dėl vietos TOP 16 etape.

“Net jei Jasikevičius ir bus komandoje, nemanau, kad trečiadienį jis galės svariai pagelbėti”, – objektyviai situaciją vertino A.Trifunovičius.

Šį sezoną Šarūnas neturėjo kontrakto ir treniravosi su “Peristeri” klubu Graikijos sostinėje Atėnuose, kur gyvena su drauge ir jųdviejų pirmagime.

Be Vilniaus ekipos, Š.Jasikevičius dar žaidė Liublianos “Olimpijos” (Slovėnija), “Barcelonos” (Ispanija), Tel Avivo “Maccabi” (Izraelis), Atėnų “Panathinaikos” (Graikija) ekipose bei dviejuose NBA klubuose – Indianos “Pacers” ir “Golden State Warriors”. Šį sezoną krepšininkas sulaukė pasiūlymų iš daug garsių Europos klubų, taip pat iš Kauno “Žalgirio”, tačiau jais nesusiviliojo.

“Kiekvienas anksčiau ar vėliau grįžta ten, kur žengė pirmuosius žingsnius. Tokiai traukai, matyt, neatsispyrė ir Š.Jasikevičius. Jis buvo pažadėjęs kada nors sugrįžti į “Lietuvos rytą”, – džiaugėsi Vilniaus klubo prezidentas Gedvydas Vainauskas.

Jis neabejoja, kad tituluotojo Šaro atvykimas komandai labai svarbus – krepšininkas yra tarsi pergalių talismanas. Jo titulai labai iškalbingi: Sidnėjaus olimpiadoje įžaidėjas su Lietuvos rinktine pelnė bronzą, 2003 metų Europos pirmenybėse – auksą, 2007-aisiais – bronzą, o Eurolygos nugalėtojų taurę jis kėlė keturis kartus – 2003, 2004, 2005 ir 2009 metais.

Kalbama, kad atvykus Š.Jasikevičiui Vilniaus ekipoje neliks vietos vienam įžaidėjui, mat dabar jų bus jau keturi: Igoris Miloševičius, Khalidas El-Aminas bei traumas besigydantys Jerry Johnsonas ir Žydrūnas Kelys.

Šiandien 19.45 val. “Lietuvos rytas” žais svarbias Eurolygos rungtynes su “Cibona”. Pergalė ir vienai, ir kitai komandai suteiktų šansą toliau kovoti dėl ketvirtosios vietos C grupėje ir kelialapio į kitą etapą. Kol kas abu klubai pralaimėjo visas ketverias rungtynes.

“Ir “Cibona”, ir mes esame ant bedugnės krašto, tad šių rungtynių svarba visiems aiški”, – sakė vilniečių strategas A.Trifunovičius. Jo manymu, Zagrebo komanda talentinga, jauna, tačiau turi problemų ekipos viduje, be to, jai stinga patirties.

Kroatijos klubui nesiseka ne vien Eurolygoje. Adrijos lygoje su 3 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais “Cibona” yra aštunta.

“Per kiekvienas rungtynes žaidžiame vis geriau. Šįkart rungtyniausime namie, todėl turime išnaudoti šį pranašumą. Tikimės pergalės”, – sakė 207 cm ūgio puolėjas K.Bajramovičius ir prisipažino, jog dėl lengvos traumos negalėjo sportuoti visa jėga. Pasak jo, jei ekipa pralaimės, atsitiesti bus labai sunku.

Aukštaūgis iš Bosnijos Zagrebo ekipą jau yra nuskriaudęs – per 2007-2008 metų sezoną vilniečiai vienoje Eurolygos grupėje žaidė su “Cibona” ir abukart ją nugalėjo. “Siemens” arenoje pergalė buvo iškovota įtikinamai – 93:59. Svečiuose kroatai taip pat buvo įveikti 86:79. Prie pastarosios pergalės daugiausia prisidėjęs K.Bajramovičius pelnė 19 taškų, o žaisdamas Vilniuje – 13.

“Šių rungtynių neprisimenu. Pamenu tik, kad laimėjome. Tikiuosi, trečiadienį tai pakartosime”, – sakė Kenanas, šį sezoną vidutiniškai pelnantis 9,5 taško ir kamuolį sugriebiantis 6,5 karto.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...