2011 Gegužės 30

Sankcijos turi būti adekvačios

veidas.lt

AFP

Sankcijos priesaiką sulaužiusiems asmenims turi būti adekvačios jų nusižengimui, sako premjeras Andrius Kubilius.

“Europos Žmogaus Teisių Teismas yra nurodęs tik, kad draudimas kandidatuoti bet kokiuose parlamento rinkimuose visą laiką būtų neadekvatus. Šiuo atžvilgiu, manau, (šio termino – BNS) sutrumpinimas taip pat turėtų būti adekvatus”, – pirmadienį žurnalistams sakė A. Kubilius.

Plačiau komentuoti “tvarkiečių” siūlymą iš Seimo rinkimų įstatymo išvis išbraukti nuostatą, kad parlamentaru negali būti priesaiką sulaužęs asmuo, Vyriausybės vadovas atsisakė.

“Nesiimu dabar vertinti kokių nors pasiūlymų, tik noriu priminti, kad kalbame apie priesaikos sulaužymą, konstatuotą ir Konstitucinio Teismo, ir Seimo”, – teigė jis.

A. Kubilius teigė dar negavęs darbo grupės, turinčios pateikti siūlymus kaip įvykti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) nutarimą dėl R. Pakso, išvadų.

R. Paksas pirmadienį pranešė, kad norėtų dalyvauti 2012 metų Semo rinkimuose.

Konstitucinis Teismas 2004 metais tuojau po apkaltos paskelbė nutarimą, kuriuo konstatuota, kad asmuo, kuris apkaltos proceso tvarka buvo pašalintas iš pareigų ar jam buvo panaikintas Seimo nario mandatas, niekada negali eiti tokių Konstitucijoje nurodytų pareigų, kurių ėjimo pradžia yra susijusi su Konstitucijoje numatytos priesaikos davimu. Tuo remdamasis Seimas papildė Seimo rinkimų įstatymą.

R. Paksas nustatytus apribojimus apskundė EŽTT, šis konstatavo, kad 2004 metais įstatyme įtvirtintas nuolatinis ir neatšaukiamas draudimas yra neproporcingas.

EŽTT paskelbus savo sprendimą, premjeras sudarė darbo grupę, kuri iki antradienio turi pateikti Vyriausybei siūlymus, kaip minėtą teismo sprendimą įgyvendinti.

Strasbūro teismas sprendimą paskelbė praėjus daugiau nei šešeriems metams po apkaltos, kai R.Paksas buvo pašalintas iš prezidento posto, o Seimas įstatymu apribojo galimybę jam būti renkamam į Seimą.

Pernai Konstitucinis Teismas ir Seimas sulaužius priesaiką pripažino ir parlamentarą Liną Karalių. Per apkaltą jis neteko Seimo nario mandato.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. sel sel rašo:

    tau kubiliau sankcijas reikia panaudot,nes tu nemoki valdyt salies,darzelinukai geriau supranta negu tu


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...