2010 Spalio 19

NORDAN

Šalys raginamos uždrausti alkoholio reklamą

veidas.lt

Kopenhagoje vykusioje Šiaurės alkoholio ir narkotikų politikos tinklo (NORDAN) metinėje konferencijoje buvo vieningai nutarta, kad visoms Šiaurės ir Baltijos šalims yra būtina kuo greičiau visiškai uždrausti bet kokios rūšies alkoholio reklamą.

Apie 60,000 jaunų 15–29 m. amžiaus europiečių dėl alkoholio kaltės miršta kiekvienais metais. Dėl šių priežasčių NORDAN nariai, 88 nevyriausybinės organizacijos iš Danijos, Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Estijos, Suomijos, Grenlandijos, Latvijos, Farerų salų ir Lietuvos, primygtinai ragina Šiaurės ir Baltijos šalių vyriausybes, uždrausti visas alkoholio reklamos formas.

“Alkoholio pramonė įvairiomis rinkodaros priemonėmis, o labiausiai reklama, skatina alkoholio vartojimą tarp jaunų žmonių. Vaikai ir jaunimas yra viena svarbiausių alkoholio pramonės tikslinių grupių, nes jie atstovauja rytojaus rinką ir būsimus alkoholikus”, – rašoma NORDAN pranešime.

Alkoholio reklamos turinio analizė rodo, kad alkoholio vartojimas yra vaizduojamas kaip svarbi komunikabilumo, fizinio patrauklumo, vyriškumo, romantikos, atsipalaidavimo ir nuotykių dalis. Daug alkoholio reklamos kuriama seksualinio moterų išnaudojimo pagrindu. Alkoholio reklamos yra vienos iš įsimintiniausių ir mėgstamiausių reklamų paauglių tarpe.

Kai kuriose Šiaurės šalyse jau galioja griežti reklamos apribojimai, o Lietuva nusprendė uždrausti alkoholio reklamą nuo 2012 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...