2011 Kovo 22

Kainos

Šalyje brangs kava ir kakava

veidas.lt

Kavos kainos biržose traukia aukštyn sustiprėjus spekuliacijoms, kad dėl menko derliaus Brazilijoje kritusi kavos pupelių pasiūla nepasotins pasaulinių rinkų. Kyla ir kakavos kainos.

Prognozuojama, kad šiuos pokyčius netrukus pajus ir Lietuvos vartotojai, rašo “Verslo žinios”.

“Vertinant dabartinę padėtį belieka tik patvirtinti, kad kavos kaina kils neišvengiamai ir ryškiai. O konkurencija rinkoje turės įtakos tik sprendžiant laiko klausimą, tai yra nuo kada kavos prekiautojai ryšis didinti kainas”, – sakė “Kraft Foods Lietuva” korporatyvinių reikalų vadovė Baltijos Rasa Bagdonienė.

Anot jos, nors kava pasiekė naujus kainų rekordus dar prieš tragiškus įvykius Japonijoje, tačiau branduolinė nelaimė yra papildomas veiksnys, lemiantis žaliavų rinkų nestabilumą ir svyravimus.

“Šiandieninės kakavos kainos kol kas nežada nieko gero, nes, net ir pasirodžius geresnėms prognozėms, jos yra gana aukštos, tai yra 10 proc. aukštesnės nei praėjusių metų pabaigoje. Tiesa, jos šiek tiek stabilizavosi, palyginti su vasario pabaigos kainomis, kurias lėmė įvykiai Dramblio Kaulo Krante”, – sakė “Kraft Foods Lietuva” atstovė.

Anot jos, kadangi pastaruoju metu kakavos kainos yra sunkiai prognozuojamos, o pieno produktai brangsta, visa šokolado pramonė turės ganėtinai lanksčiai reaguoti į žaliavų kainų pokyčius.

“Sunku prognozuoti kainų tendencijas, tačiau tikėtina, kad jos kils”, – sakė R.Bagdonienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...