2013 Kovo 28

Šalies regionai ieško partnerių tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų

veidas.lt


Lietuvos regionų savivaldybės vis dažniau ieško partnerių, kurie padėtų užtikrinti darnų bei spartų miestų ir jų rajonų vystymąsi. Kovo 14 dieną sutartimi bendradarbiavimas buvo patvirtintas tarp Rokiškio rajono savivaldybės ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU), o kovo 22 dieną universitetas patvirtino bendradarbiavimą ir su Ukmergės rajono savivaldybe.

Sutartyse pabrėžiamas siekis efektyviai panaudoti Lietuvos aukštojo mokslo potencialą ir taip spartinti darnų miestų bei jų rajonų vystymą.
„Gyventojų regionuose mažėja, o valstybės politika šiuo atžvilgiu nėra aiški, tad savivaldybės pačios imasi iniciatyvos. Stiprindami bendradarbiavimą su savivaldybėmis siekiame, kad studentai universitete įgytas žinias pritaikytų grįžę į savo gimtuosius miestus bei skatintų jų pažangą ir darnų vystymąsi“,– teigė VGTU Integracijos ir karjeros direktorė Vilma Navikienė.
Aukštųjų mokyklų ir savivaldybių bendradarbiavimo svarbą akcentavo ir Rokiškio rajono savivaldybės meras Vytautas Vylys: „Bendradarbiavimas su universitetu ypač svarbus mūsų specialistams, kurie gali būti arčiau mokslo naujovių, sužinoti aktualiausias naujienas, pasisemti patirties iš mokslininkų. Toks bendradarbiavimas padeda žvelgti toliau dirbant kasdienius darbus.”
Architektūros, Aplinkos inžinerijos, Statybos ir kitų fakultetų studentai aktyviai įtraukiami į bendradarbiavimo procesus. Savo baigiamuosiuose darbuose jie renkasi analizuoti miestų problematiką, ruošią ir pristatinėja pasiūlymus darniai miesto plėtrai, nagrinėja įvairius urbanistinės raidos aspektus.
VGTU jau vykdo bendrus projektus su dešimčia Lietuvos rajonų bei miestų savivaldybių, o su Neringos, Tauragės, Zarasų regionais universitetas bendradarbiauja jau daugiau nei 10 metų. Šį kartą VGTU įsipareigojo diegti mokslo rezultatus Rokiškio bei Ukmergės plėtroje  ir gamyboje, atlikti mokslines, menines ir taikomąsias ekspertizes bei kitaip panaudoti mokslinį potencialą teikiant konsultacijas darnaus miesto vystymo klausimais, dalyvaujant bendruose projektuose bei atliekant mokslinius tyrimus.
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) yra viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. VGTU yra vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012/13 m. reitingą“. Universiteto tikslas ugdyti itin profesionalius, kūrybiškus bei socialiai aktyvius specialistus, kurie gebėtų sėkmingai įsitvirtinti tiek Lietuvos, tiek užsienio mokslo ir darbo rinkose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...