2011 Sausio 14

Politika

S.Wiesenthalio centras kritikuoja Lietuvą

veidas.lt

Naujoje ataskaitoje apie nacių medžioklę prieštaringai vertinamas Simono Wiesenthalio centras beveik dešimties šalių pasirodymą įvertino labai prastai. Tarp “nepažangiųjų” atsidūrė ir Lietuva.

Kaip rašo “Lietuvos žinios”, neigiamais balais nacių medžioklę pasaulyje sekantis centras apdovanojo devynias valstybes – Norvegiją, Švediją, Siriją, Australiją, Kanadą, Estiją, Vengriją, Lietuvą ir Ukrainą. 2009 metų kovą – 2010 metų balandį Lietuvoje pradėti 9 tyrimai, susiję su nacių nusikaltimais, tokiu pačiu laikotarpiu 2008-2009 metais – 13.

Lietuviška pavardė šmėžuoja ir centro sudarytame 2010-ųjų antisemitinių įžeidimų dešimtuke. Aštuntoje vietoje atsidūrė istorikas ir buvęs vidaus reikalų ministerijos darbuotojas Petras Stankeras už viename žurnale išspausdintą frazę “legenda apie 6 mln. neva nužudytų žydų”.

Iš viso per 2009 metų balandį – 2010 metų kovą pasaulyje pradėti 852 tyrimai, susiję su nacių karo nusikaltimais. Tuo metu per tą patį 2008-2009 metų laikotarpį buvo pradėti 706 tyrimai.

Didžiausią metų pažangą padarė Vokietija: joje tyrimų skaičius išaugo daugiau nei 6 kartus, iki 177. S.Wiesenthalio centras Vokietiją įvertino aukščiausiu “A” balu. Tokį įvertinimą, be Vokietijos, yra gavusios tik Jungtinės Valstijos.

Ypač neigiamai E.Zuroffas įvertino Austrijos pastangas. Anot jo, per 30 metų šalis nesugebėjo pradėti nė vienos bylos teisme, nors įtarimas krito ant kelių asmenų, gyvenančių jos teritorijoje.

Tai jau devintoji S.Wiesenthalio centro ataskaita.

Nuo 2001-ųjų sausio pasaulyje buvo paskelbti 78 kaltinamieji nuosprendžiai buvusiems naciams, dauguma – Jungtinėse Valstijose. 2009-2010 metais už nacių karo nusikaltimus buvo nuteisti 5 asmenys, trys Italijoje ir du Vokietijoje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...