2010 Spalio 28

Pedofilija

S. Stoma siūlo griežtinti bausmes pedofilams

veidas.lt

Seimo narys Saulius Stoma užregistravo baudžiamojo kodekso pataisas, kurias priėmus būtų sugriežtintos bausmės asmenims, išnaudojantiems vaikus seksualiniais tikslais.

“Europos Komisijos duomenimis, 10–20 proc. Europos vaikų patiria seksualinę prievartą ir kai kurių rūšių seksualinio smurto tebedaugėja. Tuo tarpu Lietuvoje atlikti naujausi tyrimai atskleidė ir šiurpinančią mūsų šalies statistiką – seksualinę prievartą patiria viena iš keturių mergaičių ir vienas iš šešių berniukų. Taigi akivaizdu, jog mums būtina atsižvelgti į tokį pasiūlymą, nes Baudžiamajame kodekse numatytos bausmės yra neadekvačios padaromai žalai ir neatgraso nuo vaikų išnaudojimo.” – pastebi Seimo narys.

S. Stoma pabrėžia, jog šiuo įstatymo projektu ne tik siekiama veiksmingiau kovoti su vaikų seksualine prievarta, išnaudojimu ar pornografija, bet ir įteisinti bausmes asmenims, informacinėmis ar ryšių technologijomis siūlantiems vaikui susitikti, kai siekiama seksualinių veiksmų.

“Šiuo metu, kai vaikai daug laiko praleidžia bendraudami internetinėje erdvėje, atsiranda atvejų, kuomet suaugusieji užmezga su jais kontaktus, kviečia susitikti, kartais net nedviprasmiškai siūlydami kokio nors pobūdžio seksualinius veiksmus. Jei būtų priimtas šis įstatymo projektas, tokie asmenys, pasiūlę vaikui susitikti, siekdami seksualinių veiksmų ir ėmęsi realių veiksmų, kad toks susitikimas įvyktų, susilauktų baudžiamosios atsakomybės” – aiškina savo siūlymą parlamentaras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...