2010 Gruodžio 07

Kultūra

Š.Barto filmas Estijos festivalyje pripažintas geriausiu Baltijos šalių filmu

veidas.lt

Lietuvių režisieriaus Šarūno Barto filmas “Eurazijos aborigenas” Estijoje vykusiame “Tamsiųjų naktų” filmų festivalyje buvo pripažintas geriausiu Baltijos šalių filmu.

“Tamsiųjų naktų” filmų festivalio metu vykusiame trečiajame “Tridens Baltic” pilnametražių filmų konkurse, kuriame nugalėjo minėtoji lietuvio juosta, iš viso buvo pristatyta 17 filmų iš Estijos, Latvijos bei Lietuvos, teigiama pranešime spaudai. Š.Bartas taip pat buvo apdovanotas 5 tūkst. eurų premija.

“Eurazijos aborigenui” komisija taip pat skyrė “Silver” apdovanojimą, kuris suteikia galimybę reklamuoti filmą populiariajame televizijos kanale “Silver”.

Baltijos šalių pilnametražių filmų konkurse dalyvavo ir kitas režisierius iš Lietuvos – Vaidotas Digimas, pristatęs dokumentinį filmą “Kelionė per Lietuvą”.

“Tamsiųjų naktų” filmų festivalis,šiemet vykęs lapkričio 19-ąją – gruodžio 5-ąją dienomis, kasmet sutraukia apie 55 tūkst. kino mėgėjų iš Estijos ir užsienio šalių.

Kino filmai buvo demonstruojami Taline, Tartu ir dar 12 mažesnių miestų ir miestelių. Festivalį sudarė pagrindinė programa ir keturi mažesni renginiai. Iš viso per 14 vakarų kino salėse buvo parodyta apie 250 pilnametražių kino filmų, priklausančių vaidybinių, dokumentinių ir animacinių filmų kategorijoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...