2010 Rugpjūčio 02

Kęstutis Čilinskas

rys klausimai Kęstučiui Čilinskui

veidas.lt

“Veidas”: Jūs atstovaujate garsiajam Kalvarijos kriminalistų septynetui, su kuriais praėjusį penktadienį laimėjote bylą Vilniaus apygardos teisme. Ką dar reiškia ši pergalė be to, kad Generalinei prokuratūrai teks imtis ikiteisminio tyrimo pagal šių pareigūnų pareiškimą?

K.Č.: Iš tikrųjų ir šis, ir ankstesnis Vilniaus miesto pirmojo apylinkės teismo sprendimas rodo, kad finansinių, kontrabandos nusikaltimų dengimo sistema, veikianti pačiu aukščiausiu lygiu, jau nėra tokia galinga, kad galėtų paveikti teisėjus, kurie priėmė sprendimą šioje byloje. Tai rodo, kad Lietuva gali kovoti su ta sistema, ją susilpninti. O Kalvarijos pareigūnai patys savo kailiu pajuto, kaip jiems sunku dirbti, kai veikia tokia sistema.

Prisiminkime, kaip viskas vyko: jie suranda visus įrodymus, pradeda bylą, bet sistema ją numarina ir jie negali vykdyti savo pareigos. Galime pasveikinti visuomenę su tokiu teismo sprendimu. Manau, prieš kelerius metus jo nebūtume galėję tikėtis. Sistema buvo labai galinga, bet dabar ji jau apdaužyta. Tai labai svarbu.

“Veidas”: Ar nekelia nerimo tai, kad Generalinė prokuratūra nenorės atlikti tyrimo, kurio taip siekė išvengti? Ar jis nebus nutrauktas?

K.Č.: Aukščiausio rango pareigūnai pademonstravo, kad nenori tirti tų galimai padarytų nusikaltimų, nenori pajudinti sistemos. Apmaudu, kad net pasikeitus generaliniam prokurorui ir toliau vyko kova su apylinkės teismo sprendimu.

Vadinasi, padėtis lieka labai sudėtinga. Jeigu generalinis prokuroras persigalvos, pirmiausia jis turėtų atleisti iš pareigų generalinio prokuroro pareigas ėjusį Raimondą Petrauską. Tada reikalai pajudėtų į gerąją pusę. Juk teismai savo sprendimu parodė, koks neteisėtas ir nepagrįstas yra to prokuroro nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą. Tai ne prokuroro, o kažkokio labai suinteresuoto sistemos gynėjo dokumentas. Šis pareigūnas yra atsakingas už dokumentą, kuriame teismas pamatė vien neteisėtumą ir nepagrįstumą.

“Veidas”: O kaip dėl policijos vadovybės? Kas toliau laukia pareigūnų iš Kalvarijos?

K.Č.: Reikia pasakyti, kad šiuo momentu policijos padėtis nepavydėtina. Juk tuos septynis pareigūnus, išdrįsusius apkaltinti savo aukščiausius vadovus, teismas kaip ir apgynė. Bet jiems reikia dirbti toliau, o dabar mėginama juos visais būdais sukompromituoti. Neabejoju, kad ateityje dar bus kalbama, kaip visa tai vyko.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...