2011 Birželio 06

Rygos oro uostas gali padidinti keleivių skaičių

veidas.lt

BFL

Tarptautinis Rygos oro uostas gali padidinti keleivių skaičių iki 20 mln. per metus, tiki “TAV Airports Holding” plėtros ir investicijų direktorius Serkanas Kaptanas ir “TAV Latvia” vadovas Guclu Batkinas.

“Palyginti su Vilniumi ir Talinu, Ryga nusipelno pagyrimo, nes kitose Baltijos šalių sostinėse keleivių skaičius yra gana mažas. Kalbant apie platesnį regioną, yra dideli oro uostai Helsinyje ir Stokholme, tačiau Ryga neturėtų laikyti šių oro uostų konkurentais. Ten veikia tarptautinių skrydžių operatoriai. Mes negalime lyginti “Finnair” arba “Norwegian Air” su “Airbaltic”. Tačiau Rygos oro uostas veikia labai sėkmingai”, – sakė TAVatstovai.

“Prognozė buvo paskelbta spartaus ekonomikos augimo metais. Tada ji atrodė įmanoma. Tačiau ir šiandien mes tikime, jog oro uosto augimas tęsis, o keleivių skaičius ir toliau augs. Oro uostai kitose šalyse augo panašiai. Viskas priklauso nuo regiono patrauklumo. Pavyzdžiui, Helsinkio oro uostas per metus aptarnauja 17 mln. keleivių, tačiau dydžiu jis nedaug skiriasi nuo Rygos oro uosto. Per Frankfurtą, kuris turi 700 tūkst. gyventojų, kasmet skrenda apie 60 mln. keleivių ir tai yra vienas didžiausių pasaulio oro uostų. Kodėl Ryga negali turėti 20 mln. [keleivių]? Tai yra geras oro uostas”, – sakė G.Batkinas.

“TAV Airports Holding” atsakinga už komercinių patalpų nuomą ir prekybą be mokesčių Rygos oro uoste.

Praėjusiais metais valstybės valdomas Rygos oro uostas aptarnavo 4,067 mln. keleivių, arba 10,2 proc. daugiau nei metais anksčiau.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...