2011 Sausio 19

Rusija

Rusijos vicepremjeras I.Sečinas spaudė naftos kompanijas neparduoti žaliavos “Mažeikių naftai” – “Wikileaks”

veidas.lt

Rusijos vicepremjeras Igoris Sečinas, 2006 metais vadovavęs kompanijos “Rosneft” direktorių tarybai ir ėjęs pareigas prezidento administracijoje, spaudė naftos kompanijas neteikti žaliavos lenkams parduotai “Mažeikių naftai” (MN).

Rusijos dienraštis “Novaja Gazeta” trečiadienį paskelbė “Wikileaks” paviešintą JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentą, kuriame Amerikos ambasados Maskvoje atstovai svarsto, jog viena pagrindinių priežasčių Rusijai nutraukti naftos tiekimą “Družbos” vamzdynu buvo kerštas.

“Nutraukus rusiškos naftos tiekimą MN naftotiekiu “Družba”, mes pabendravome su TNK-BP atstovu. (…) Jis pareiškė, kad nepaisant TNK-BP pralaimėjimo MN sandoryje “PKN Orlen” naudai, praėjusių metų gegužę-birželį TNK-BP pasiūlė “PKN Orlen” parduoti maždaug 180 tūkst. barelių per parą ir šis pasiūlymai visiškai tenkino “Transneft”", – rašoma JAV ambasados Maskvoje siųstame dokumente.

Tačiau, pasak JAV diplomatų, “PKN Orlen” laimėjus konkursą dėl “Mažeikių naftos” kompanijos TNK-BP vykdomajam direktoriui Germanui Hanui paskambino I.Sečinas.

“Su klausimu, ar buvo pasirašyta tiekimo sutartis. Išsiaiškinęs, kad susitarimas nepasirašytas I.Sečinas “davė įsakymą” TNK-BP atšaukti pasiūlymą, ką jie ir padarė”, – rašė amerikiečių diplomatas.

2006 metais naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose pardavus lenkams netrukus nutrūko naftos tiekimas vamzdynu “Družba”. Rusija tuomet sakė, kad naftotiekyje įvyko avarija. Vėliau rusai pareiškė, kad vamzdyno techninė būklė yra bloga, todėl tiekti juo naftą į Mažeikius yra nenaudinga dėl didelių remonto išlaidų.

Gamykla Mažeikiuose naftą atsiveža per terminalą Būtingėje, tačiau kenkia ją valdančios įmonės pelnui.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...