2011 Balandžio 08

Rusija

Rusijos saugumo tarnybai pasiūlius uždrausti “Skype”, Kremlius suskubo raminti

veidas.lt

Kremlius pirmadienį pasmerkė Federalinės saugumo tarnybos (FSB) norą uždrausti Rusijoje “Skype”, “Gmail” ir “Hotmail” programas, ir pamėgino išsklaidyti įtarimus, kad valstybė siekia kontroliuoti Rusijos internetą.

Rusijos interneto vartotojų, kurie baiminasi cenzūros ir policijos kontrolės, naują nerimo bangą sukėlė programišių ataka prieš interneto puslapį “Živoj žurnal”, kuris yra viena populiariausių Rusijoje nepriklausomų pasikeitimo informacija ir nuomonėmis aikštelių.

Kremlius pamėgino išsklaidyti vartotojų baimes.

“Šie radikalūs pasiūlymai neverti, kad juos komentuotume. Manau, kad tai niekada nebus padaryta (uždrausti “Skype” ir “Gmail”)”, – agentūrai “Reuters” sakė vienas Kremliaus darbuotojas, nenorėjęs skelbti savo pavardės, komentuodamas FSB informacijos apsaugos ir specialaus ryšio centro viršininko Aleksandro Andreječkino pasisakymą, kurį citavo naujienų agentūros.

Pasak agentūros “Prime-TASS”, vyriausybės federalinių ryšių ir technologinių informacijos klausimų komisijos posėdyje A.Andreječkinas sakė, kad kovotojai ir ekstremistai aktyviai naudojasi pasaulinėmis “Gmail”, “Hotmail” ir “Skype” interneto programomis, kurių Rusijos specialiosios tarnybos negali kontroliuoti, nes jis tvarkomas iš serverių, esančių ne Rusijoje.

Agentūra cituoja A.Andreječkiną, pasak kurio nekontroliuojamas šifravimo priemonių naudojimas internete gali kelti didžiulį pavojų Rusijos saugumui.

FSB atstovas spaudai kol kas nekomentavo šio pranešimo.

Agentūra “RIA Novosti” vėliau citavo neįvardintą šaltinį Kremliuje, kuris A.Andreječkino pareiškimą pavadino jo asmenine nuomone.

“FSB uždavinys – užtikrinti informacinį saugumą, bet ne draudimo priemones taikyti”, – sakė šaltinis Kremliuje.

“Pavojus atšauktas”, – taip komentavo Kremliaus valdininkų pareiškimus populiari politinio tinklaraščio autorė Marina Litvinovič.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ne kartą gynė žodžio laisvę, taip pat ir internete. Pasipiktinęs programišių

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. as as rašo:

    Gal straipsni rasyt pabaikit :D


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...