2015 Gruodžio 02

Antipropaganda

Rusijos propagandos apžvalga: fašistai ir banderovcai “persikraustė” į Turkiją

veidas.lt

Pasinaudodami ES specialios antipropagandos grupės “East StratCom Task Force” bei ukrainiečių StopFake.org surinkta informacija, pateikiame Rusijos propagandos mašinos išsigalvojimus.

Kaip teigia viena žymiausių Rusijos eksperčių Anne Applebaum, “sekite Rusijos žiniasklaidą bet kuriuo laikotarpiu ir greitai pastebėsite naujienų pranešimų šablonus. Niekas taip paprasčiausia “nenutinka”. Kiekvienas įvykis yra didesnė istorija, dažniausiai sąmokslo. Rusija, o greičiau sąmokslas sunaikinti ar pažeminti Rusiją, visada yra centre. Realūs faktai įpinami į istoriją, tačiau jie supainiojami su prasimanymais, kad atitiktų nubrėžtą istorijos liniją.”

Su-24 numušė ISIS kovojai su raketa, kurią perdavė Ukraina, o su parašiutu besileidžiantį rusų lakūną nušovė ne kas kitas, o turkų “banderovcai”

Taigi, prie konkrečių faktų: Turkijai numušus Rusijos bombonešį Su-24, Ukrainos, kaip propagandos taikinio, vietą užėmė Turkija. Žinoma, nepamiršti ir tradiciniai Rusijos “priešai” – Vakarai.

Labiausiai paplito faktais nepatvirtintos istorijos apie Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano sūnaus naftos verslą su Islamo Valstybe (ISIS arba “Daesh”). Pranešta, kad ir jo dukrai priklauso ligoninė, kurioje gydomi ISIS teroristai. Esą tai sąlygojo sprendimą numušti Rusijos lėktuvą.

Net išplatinta nuotrauka, kurioje politiko sūnus stovi su dviem barzdotais vyrais, neva ISIS lyderiais. Bet pasirodo, kad tai tėra restorano, kuriame lankėsi politiko sūnus savininkai, kurie visada fotografuojasi su žymiais asmenimis, apsilankiusiais jų įstaigoje Stambule.

Dar viena versija: bombonešis buvo numuštas, nes Turkija savavališkai “pastūmė” savo sienas Sirijos teritorijoje.

Oficialus Rusijos laikraštis “Rosiskaja gazeta” pranešė, kad Rusijos karinę operaciją Sirijoje įdėmiai stebi ateiviai… taip, taip ATEIVIAI iš kitų planetų.

Toliau dar įdomiau – Su-24 numušė ISIS kovojai su raketa, kurią perdavė Ukraina, o su parašiutu besileidžiantį rusų lakūną nušovė ne kas kitas, o turkų “banderovcai” (pagiežingas ukrainiečių nacionalistų įvardijimas). Ne kas kitas, o Turkija liepė Ukrainai pradėti Rusijos aneksuoto Krymo energetinę blokadą.

Na žinoma nepamiršta ir JAV bei ES. Esą turkai leidimą gavo iš jų, nes Vakarai bando patikrinti Rusijos karinius pajėgumus. O jei “tiksliau”, tai JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) “viską surežisavo”, asmeniniu prezidento Baracko Obamos “įsakymu”. Mat, ne kas kitas o CŽV visame pasaulyje remia terorizmą.

Kita vertus, pranešta, kad JAV pripažino, jog numušusi Rusijos lėktuvą, Turkija įvykdė teroristinį aktą. Esą Prancūzija taip pat pasmerkė Ankaros veiksmus ir netrukus Turkija bus išmesta iš NATO.

Dar nepavargote nuo tokio melo? Pabaigai – uogytė. Oficialus Rusijos laikraštis “Rosiskaja gazeta” pranešė, kad Rusijos karinę operaciją Sirijoje įdėmiai stebi ateiviai… taip, taip ATEIVIAI iš kitų planetų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. qw qw rašo:

    Įdomūs tie rusai- griebė Krymą, o atsidūrė Turkijoje.
    Ir dar, reikia turėti neeilinių sugebėjimų, kad sugebėti per mėnesį prarasti tris kurortus.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...